„Jak Dobro ze Złem o Polskę walczyło”

W czwartek, 25 października, w Suchedniowskim Ośrodku Kultury odbył się spektakl spektakl pod tytułem „Jak Zło z Dobrem o Polskę walczyło”, który wystawili uczniowie Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Suchedniowie.

Wspaniałe widowisko patriotyczne obejrzała suchedniowska publiczność, która przybyła w czwartkowy wieczór do „Kuźnicy”. Przedstawienie odbyło się w ramach obchodów stulecia niepodległości Polski. Scenariusz spektaklu oparty został na motywach literackich i historycznych z dziejów naszego kraju. Muzykę do spektaklu skomponował Marcin Madej, uczeń Szkoły Korpusu Kadetów, choreografią zajął się  Igor Stiepowikow. Scenariusz napisała polonistka Lidia Pikulska. 

Podczas przedstawienia można było usłyszeć motywy muzyczne z polskich tańców ludowych, oraz piosenki  śpiewane przez dzieci z Przedszkola „Planeta Dziecka”

W przedstawieniu udział wzięli uczniowie Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Suchedniowie oraz wcześniej wspomniane przedszkolaki. Na zakończenie wystąpiła solistka Marta Złotnicka Goderecka.

– Miałem zaszczyt skomponować muzykę do tego spektaklu. Wiele motywów jest zaczerpniętych z muzyki polskiej i ludowej, starałem się, że to korespondowało z tytułem przedstawienia. Kilka utworów mojego autorstwa napisanych z inspiracji patriotycznej na stulecie niepodległości, mają formę pieśni z fortepianem. Do jest  dla mnie zaszczy, że mogę zaprezentować swoją muzykę – mówił Marcin Madej. 

– Wszystkie emocje tancerze wyrazili swoim ciałem, starałem się wykorzystać swoją widzę, którą posiadam, oparłem wszystko na oberku i tańcach góralskich, czyli na tańcu narodowym i ludowym – podkreślał Igor Stiepowikow.

Ostatnim akcentem spektaklu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Podczas imprezy zbierane były pieniądze na rehabilitację Rafała Kupisa.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze