„… i że mnie nie opuścisz…” – spektakl z życia wzięty w suchedniowskiej „Kuźnicy”

Suchedniów

W środę, w sali widowiskowej Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica” odbyło się przedstawienie Zbigniewa Woldańskiego pt. „… i że mnie nie opuścisz…”   w wykonaniu grupy teatralnej Proscenium II działającego przy Domu Kultury we Włoszczowie. 

-Grupa teatralna Proscenium działa od 2011 roku. Jestem pomysłodawcą  i założycielem grupy przy Domu Kultury we Włoszczowie. Do Suchedniowa przyjechaliśmy  z paniami ze Stowarzyszenia „Włoszczowa na obcasach”,  to jest nasz czwarty spektakl. Przyjechaliśmy na zaproszenie pani Agnieszki Buras, która jest przewodniczącą komisji kultury sejmiku wojewódzkiego, zaprosiła nas i ugościła, bardzo jesteśmy jej wdzięczni i dziękujemy. Premiera przedstawienia miała miejsce 8 marca, na deskach Domu Kultury we Włoszczowie, a teraz jeździmy po województwie ze spektaklem, gramy w różnych miejscach – powiedział Zbigniew Woldański.

– Spektakl jest o życiu, o sprawach domowych, które dotyczą każdego małżeństwa, trochę o miłości i pieniądzach, o naszym nastawieniu do siebie wzajemnie, o relacjach międzyludzkich. Będzie dość wesoło, przynajmniej takie odczucia były na premierze. Krytyka nas dobrze oceniła, przedstawienie jest wesołe – zaznacza Zbigniew Woldański.

Grupę Proscenium II ze spektaklem „… i że mnie nie opuścisz…”  będzie można jeszcze zobaczyć w kilku miastach regionu świętokrzyskiego m.in. w Sędziszowie , Stąporkowie , Starachowicach, Małogoszczy oraz w mniejszych miejscowościach gminy Włoszczowa.

Spektakl został przyjęty niezwykle ciepło, nic dziwnego, artyści wykazali się dużą dojrzałością sceniczną. Przedstawienie z minuty na minutę się rozkręcało, perypetie małżeńskie i miłosne głównych bohaterów okazały się być bardzo zawiłe, ale też bardzo zabawne. Warto wybrać się przedstawienie Zbigniewa Woldańskiego pt. „… i że mnie nie opuścisz…”. Na pewno nie będzie to czas stracony.

Na scenie Suchedniowskiego Ośrodka Kultury wystąpili: Agnieszka Szczepara – Dynus, Jolanta Tyjas, Zofia Jędras, Halina Skiepko, Hanna Michałek, Urszula Palacz, Elżbieta Borowska i Zbigniew Woldański.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.