Będzie cmentarz

Do końca stycznia 2019 roku w Suchedniowie ma powstać cmentarz. Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła otrzymała na ten cel darowiznę w postaci nieruchomości Skarbu Państwa.
W ub. środę, 19 września starosta Jerzy Żmijewski oraz ks. kan. Marek Migocki, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie otrzymali zgodę na dokonanie na rzecz parafii darowizny nieruchomości Skarbu Państwa, położonej w Suchedniowie. Zgodę przekazały wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i poseł Maria Zuba. Darowizna przeznaczona została na realizację celu publicznego jakim jest założenie, a następnie utrzymanie cmentarza.

Zgodnie z zarządzeniem wojewody parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie na założenie cmentarza ma czas do 31 stycznia 2019 r. Wykonanie zarządzenia wojewoda powierzyła staroście skarżyskiemu jako organowi wykonującemu zadanie z zakresu administracji rządowej.

– Dobro nie ma władz ani legitymacji, bo dobro leży w sercu – mówił proboszcz Migocki dziękując za przekazaną nieruchomość, na której ma powstać cmentarz, dodając, że cmentarz to bardzo ważne miejsce, które będzie mogło służyć wszystkim.

e

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze