Będą szczepić dzieci przeciwko meningokokom

Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej uchwalony został Program szczepień profilaktycznych przeciwko meningokokom młodzieży zamieszkałej w Gminie Suchedniów na lata 2019 – 2021.
W ramach tego programu Gmina Suchedniów sfinansuje szczepionki przeciwko meningokokom dla uczniów klas III gimnazjum oraz klas VIII szkół podstawowych, zamieszkałych w gminie Suchedniów.

Meningokoki to bakterie, mogące wywoływać ciężkie zakażenia inwazyjne np. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę (ogólne zakażenie organizmu) a także inne zakażenia np. zapalenie gardła, płuc, stawów czy osierdzia.
Zakażeniom meningokokami sprzyja zgrupowanie wielu osób w jednym miejscu, stąd też do szczepień przeciw meningokokom wytypowano młodzież III klas gimnazjum i klas VIII szkół podstawowych, która wkrótce rozpocznie naukę w innych miastach, stając się bardziej narażoną na zakażenie.

Szczepienia wykonywane będą nieodpłatnie przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Promyk” w Suchedniowie w maju i czerwcu.

Dodatkowych informacji udziela NZOZ „Promyk” tel. 41 25 43 028

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...
3 września na Targach Kielce rozpocznie się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który od 27 lat jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Dzięki współpracy, nawiązanej pomiędzy Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej a Targami Kielce, w czasie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze