Suchedniów świętował 101. rocznicę odzyskania niepodległości prze Polskę. Koncert „Kuźnica – Miastu”.

W poniedziałek, 11 listopada,  101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę świętowano również w Suchedniowie. O godzinie 10.00 w  kościele pw.  św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie  odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

Przed jej rozpoczęciem delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicami wmurowanymi w ścianę świątyni.

W uroczystościach udział wzięły poczty sztandarowe gminy Suchedniów, kombatantów, Rycerzy Kolumba, szkół z terenu gminy. W uroczystościach kościelnych uczestniczyli m.in.  poseł Maria Zuba, burmistrz Cezary Błach, Krzysztof Adamiec, przewodniczący rady miast w Suchedniowie.

Nabożeństwo uświetnił Chór Rycerzy Kolumba pod kierunkiem Andrzeja Jańca

Po południu w w Suchedniowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości pn. „Kuźnica-Miastu”

Jak zwykle sala koncertowa wypełniona była po brzegi, zabrakło miejsc siedzących, publiczność musiała stać. Na początki odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, wszystkich  zebranych przywitał Andrzej Karpiński, dyrektor „Kuźnicy”

„Lekcja Niepodległości” – program okolicznościowy w wykonaniu uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Suchedniowie to był pierwszy punkt koncertu. Później na scenie zaprezentowała się  formacja taneczna  „Axis”, działająca przy SOK-u.  Dla licznie zebranej publiczności zaśpiewał  chór „Senior” pod dyrekcją Natalii Nastiuk oraz dzieci ze Studia Piosenki  działającego w „Kuźnicy” pod kierunkiem Katarzyny Klusek.  Na scenie wystąpiły też dziewczyny z grupy teatralnej „Kowadełko” prowadzonej przez Jagodę Juchniewicz.

Podczas koncertu nie mogło zabraknąć Suchedniowskiej Orkiestry Dętej pod batutą Wojciecha Materka,  która zaprezentowała wiązankę  pieśni patriotycznych i wojskowych z różnych okresów historycznych.

Ostatnim akcentem koncertu był występ zespołu „Niepokonani”, w którym grają   suchedniowscy muzycy, wśród nich dyrektor „Kuźnicy” Andrzej Karpiński.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze