Stulatka z Kopci. Dwieście lat dla pani Lucyny Zatorskiej

21 stycznia obchodzony jest Dzień Babci, ale dla Lucyny Zatorskiej z Kopci (gmina Bliżyn) to nie tylko Dzień Babci, ale wyjątkowy dzień, dokładnie 21 stycznia,  sto lat temu, Pani Lucyna przyszła na świat. 

Pani Lucyna Zatorska urodziła się w 1920 r. w Prejęcinie (obecnie Nowy Odrowążek) . Ma dwoje dzieci –  Marię i Stanisława, dwoje wnuków – Roberta i Karolinę oraz dwoje prawnucząt – Klaudię i Kacpra.

W czasie okupacji (IV 1940- IX 1945) była wywieziona na roboty przymusowe do Bawarii wraz z przyszłym mężem Władysławem, który zmarł w 1990. Po zakończeniu II wojny światowej  pobrali się i zamieszkali w Kopciach, gdzie prowadzili gospodarstwo rolne.

W tym wyjątkowym dniu obecna z nią była Rodzina, ale nie tylko. Odwiedzili ją również znakomici goście. Listy gratulacyjny od Premiera Mateusza Marawieckiego  i Wojewody Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego odczytała doradca wojewody Maria Zuba, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego reprezentowała   Agnieszka Buras, radna sejmiku wojewódzkiego.

Obecni też byli przedstawiciele gminy Bliżyn. Życzenia wraz z upominkiem złożyli   wójt gminy Mariusz Walachnia oraz Luiza Jurczyk-Kutryb, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bliżynie. Życzenia padły też z ust     radnej  Anety Smulczyńskiej i sołtys Agnieszki Mościńskiej..

Za życzenia Pani Lucyna podziękowała   wyrecytowanym z pamięci wierszem. Wszyscy zebrani zastanawiali się jaka jest recepta na długie życie. Pani Lucyna Zatorska nie wiele myśląc odpowiedziała  –To wszystko ten las, w którym żyję – mówi Jubilatka.

Fot. J. Kita (UG Bliżyn)

Poprzedni artykułWzrosną ceny biletów
Następny artykułPESEL a e-recepta

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze