„Śpiewajcie i grajcie Jezusowi” – piękny koncert kolęd i pastorałek w Bliżynie

W sobotę, 11 stycznia, w kościele pw. św. Ludwika w Bliżynie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek pt. „Śpiewajcie i grajcie Jezusowi.

Zanim bliżyńscy artyści wystąpili przed licznie zgromadzona publicznością odbyła się Msza św. w intencji zespołów, artystów, działaczy i pracowników kultury, którą odprawił ks. którą odprawił ks. Marcin Wojciechowski. Koncert poprowadziła Katarzyna Skarus, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Zameczek” w Bliżynie.

Jak zwykle artyści z gminy Bliżyn nie zawiedli,  zagrali piękny i wzruszający koncert , podczas wieczoru zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Mimo, iż święta już dawno się skończyły, było czuć jeszcze świąteczny klimat.Wszyscy zebrani w bliżyńskiej świątyni śpiewali razem z artystami.

-W gminie Bliżyn mamy świetnych artystów, cieszymy się, że jest ich tak dużo i że możemy ich podziwiać – mówiła prowadząca koncert Katarzyna Skarus.

W koncercie wystąpili artyści z gminy Bliżyn, którzy współpracują z Gminny Ośrodkiem Kultury ” Zameczek”.

Koncert rozpoczęła Parafialna Orkiestra Dęta „Perły Wincentego” z Odrowążka pod batutą Izabeli Wojcierowskiej, później wystąpiły dzieci z grupy rytmiki pod opieką Katarzyny Wiśniewskiej. Kolejnymi wykonawcami byli:   Chór Klubu Seniora „Zawsze Młodzi z Mroczkowa” pod kierunkiem Wacława Pejas, który wystąpił też jako solista,  grupa „Bajkowa Przygoda” z GOK Bliżyn, którą przygotował   Sebastiana Siudak, zespół   „Sobótka” przy akompaniamencie Jacka Miernika i „Kuźniczanki” przy akompaniamencie  Adama Dziuby.

Wystąpiła też  schola parafialna z Odrowążka pod opieką Karoliny Gebskiej oraz   schola „Astra Dei” z Sorbina pod kierunkiem Agnieszki Więckowskiej. Dużo emocji wzbudził występ dziecięcego zespołu ludowego „Bliżyńska Gromada”, która prowadzą  Grażyna Kij i Halina Fidor.  Przed licznie zgromadzoną  bliżyńską publicznością wystąpił  Chór  Parafii Przemienienia Pańskiego w Odrowążku, pod kierownictwem  Magdaleny Góreckiej oraz   Chór  św. Ludwika z Bliżyn   pod batutą Jarosława Wiśniosa.

Na zakończenie koncertu zaśpiewało trio:  Katarzyna WiśniewskaPiotr Kuroś i Sebastian Siudak, tradycyjnie ostatnią pieśnią był „Znak pokoju”, którą wszyscy wspólnie zaśpiewali trzymając się za ręce.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Czy się wysypiasz? W okresach podwyższonej zachorowalności na grypę i inne choroby dużo mówi się o wzmacnianiu odporności organizmu. Wprost nieoceniony wpływ na kondycję...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze