Uczcili pamięć Powstańców Styczniowych

Obchodu rozpoczęły się o godz. 11.30 na cmentarzu parafialnym w Skarżysku Kościelnym przy nagrobku bohatera walk powstańczych Franciszka Starachowskiego, gdzie zapalono znicze oraz złożono wiązanki. Kwiaty złożyły władze samorządowe gminy z przewodniczącą rady Marzeną Piętak i wójtem Zdzisławem Woźniakiem na czele, członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Zabytków Parafii św. Trójcy, strażacy, członkowie obu rad sołeckich Skarżyska Kościelnego i Grzybowej Góry.

Główne uroczystości na terenie gminy Skarżysko Kościelne miały miejsce przy Mogile Powstańczej w Kierzu Niedźwiedzim. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe Gminy, szkół i strażaków oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, rad sołeckich, mieszkańców.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili m.in. wicewojewoda Andrzej Bętkowski, poseł Krzysztof Lipiec, starosta skarżyski Jerzy Żmijewski, władze samorządowe gminy Skarżysko Kościelne z wójtem Zdzisławem Woźniakiem i Marzeną Piętak, przewodniczącą Rady Gminy. Wszystkich zebranych powitał w imieniu organizatorów sołtys Kierza Stanisław Czubak. Po odmówieniu modlitwy w intencji bohaterów walk powstańczych głos zabrali zaproszeni goście. Kulminacyjnym punktem uroczystości przy Mogile było złożenie wiązanek kwiatów oraz zapalenie zniczy. Na koniec strażacy oddali trzykrotny salut armatni. Uroczystości zakończyło wspólne ognisko.

Z.B

Poprzedni artykułBezpłatne badania profilaktyczne
Następny artykułJak nam się mieszka?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, wspólnie ze świętokrzyskimi stróżami prawa wyjaśnia okoliczności śmierci mieszkańca gminy Bodzentyn. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, jego zwłoki wyłowiono...
Dziś Święty Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci i wręcza im prezenty. W natłoku jego obowiązków, co stało się już tradycją z pomocą przychodzą mu kieleccy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze