Wpadła w poślizg i dachowała

Jedna osoba została ranna po tym jak w Grzybowej Górze Renault Scenic uderzył w metalowe ogrodzenie. Prawdopodobną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze.

Samochód, który wylądował na trawniku pod oknami domu wyglądał fatalnie. Aż dziw, że obyło się bez ofiar śmiertelnych.

– Około godz. 6.30 rano, 22 lutego, 39-letnia kobieta kierująca samochodem marki Renault Scenic jadąc ulicą Świętokrzyską, od strony Gadki w stronę Skarżyska Kościelnego, na prostym odcinku drogi, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg, zjechała na przeciwległy pas ruchu, uderzyła w ogrodzenie posesji, a następnie dachowała – informuje mł. asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP.

Na miejsce dojechała także zawodowa straż pożarna oraz ochotnicy.

– Po dojedzie ratownicy ze skarżyskiej straży pożarnej założyli osobie poszkodowanej kołnierz ortopedyczny, zapewnili komfort cieplny i udzielili wsparcia psychicznego, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego – informuje mł. bryg. Michał Ślusarczyk, rzecznik KP PSP.  – W akcji ratunkowej uczestniczyło w pierwszej fazie działań dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej, dodatkowo wspomagani ratownikami z OSP Grzybowa Góra. Osoba poszkodowana zabrana została przez zespół ratownictwa medycznego na obserwację do Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. To kolejne zderzenie tego typu związane z trudnymi warunkami pogodowymi panującymi na drogach w powiecie skarżyskim. Pamiętajmy, że śliskie drogi mogą utrzymywać się jeszcze do końca zimy, a nawet po porannych przymrozkach już w okresie wczesno wiosennym. Pamiętajmy o tym i bądźmy ostrożni!- dodaje rzecznik.

Kobieta została ukarana przez policję mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze