III Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej pt. „Piosenka o Zdrowiu”

W Przedszkolu Samorządowym w Skarżysku Kościelnym odbył się III Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej pod hasłem „Piosenka o zdrowiu”.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i ich opiekunów tematyką zdrowia, aktywizowanie środowisk przedszkolnych w zakresie działań prozdrowotnych. Tematem prezentowanych piosenek były zasady zdrowego żywienia, aktywność fizyczna, higiena osobista, szeroko rozumiany zdrowy styl życia. Adresatami konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczające do przedszkoli i szkól na terenie Gminy Skarżysko Kościelne.

Dyrektor Barbara Kocia przywitała zgromadzonych gości i uczestników konkursu. Następnie prowadząca uroczystość pani Magdalena Kolasa zaprosiła do zaprezentowania programu artystycznego jaki przygotowały dzieci poszczególnych grup pod kierunkiem swoich pań.

W tegorocznej edycji festiwalu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grzybowej Górze, Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kierzu Niedźwiedzim, Szkoły Podstawowej w Majkowie oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Skarżysku Kościelnym.

Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki oraz 5-6-latki.

Jury w składzie: Monika Mączyńska – sekretarz Urzędu Gminy, Teresa Banaszczyk – kierownik biblioteki, Agata Gula –  kierownik GOPS oraz Iwona Półtorak – kościelna, po wysłuchaniu wszystkich piosenek przedszkolaków ogłosiło werdykt:

 Kategoria wiekowa 3-4-latki :I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kierzu Niedźwiedzim. Podczas występu dzieci zaprezentowały piosenkę pt. „Oj dana, oj dana”. Opiekunem grupy była pani Agnieszkę Grzebuła. II miejsce – Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Przepis na zdrowie”. Opiekunami grupy były panie: Monika Sławińska i Magdalena Kolasa. III miejsce – Szkoła Podstawowa w Grzybowej Górze. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Jarzynowa gimnastyka”. Opiekunem grupy była pani Małgorzata Więcław.

 Kategoria wiekowa 5-6-latki:  I miejsce – Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, które zaprezentowało piosenkę pt. „Zdrowym być”. Opiekunem grupy była pani Aneta Działak. II miejsce – Szkoła Podstawowa w Majkowie. Chłopiec zaśpiewał piosenkę pt. „Sport to zdrowie”. Opiekunem grupy była pani Ilona Lewandowska. III miejsce –  Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, które zaprezentowało piosenkę pt. „Mleko i przetwory”. Opiekunami grupy były panie: Kinga Markiewicz i Zofia Sieczka.

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kierzu Niedźwiedzim. Dzieci zaśpiewały utwór pt. „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”. Opiekunem grupy była pani Andżelika Kocia. Szkoła Podstawowa w Majkowie z piosenką pt. „Smaczne warzywa”. Opiekunem grupy była pani Ilona Lewandowska.

Szczególne wyróżnienie otrzymał chłopiec ze Szkoły Podstawowej w Majkowie, który zaśpiewał piosenkę pt. „Sport to zdrowie”.

Pro. Zbyszek Biber

Poprzedni artykułWzięli się za porządki
Następny artykułUkradł pieniądze z kasy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Obrabowali firmę budowlaną

Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany,...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

21 lipca (niedziela), ok. 16.30 w Skarżysku-Kamiennej zawaliła się jedna ściana budowanej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych. Co było przyczyną katastrofy - będzie dopiero wyjaśniane. Być może zawinił silny wiatr. Mówi się też o możliwym...

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze