III Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej pt. „Piosenka o Zdrowiu”

W Przedszkolu Samorządowym w Skarżysku Kościelnym odbył się III Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej pod hasłem „Piosenka o zdrowiu”.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i ich opiekunów tematyką zdrowia, aktywizowanie środowisk przedszkolnych w zakresie działań prozdrowotnych. Tematem prezentowanych piosenek były zasady zdrowego żywienia, aktywność fizyczna, higiena osobista, szeroko rozumiany zdrowy styl życia. Adresatami konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczające do przedszkoli i szkól na terenie Gminy Skarżysko Kościelne.

Dyrektor Barbara Kocia przywitała zgromadzonych gości i uczestników konkursu. Następnie prowadząca uroczystość pani Magdalena Kolasa zaprosiła do zaprezentowania programu artystycznego jaki przygotowały dzieci poszczególnych grup pod kierunkiem swoich pań.

W tegorocznej edycji festiwalu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grzybowej Górze, Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kierzu Niedźwiedzim, Szkoły Podstawowej w Majkowie oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Skarżysku Kościelnym.

Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki oraz 5-6-latki.

Jury w składzie: Monika Mączyńska – sekretarz Urzędu Gminy, Teresa Banaszczyk – kierownik biblioteki, Agata Gula –  kierownik GOPS oraz Iwona Półtorak – kościelna, po wysłuchaniu wszystkich piosenek przedszkolaków ogłosiło werdykt:

 Kategoria wiekowa 3-4-latki :I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kierzu Niedźwiedzim. Podczas występu dzieci zaprezentowały piosenkę pt. „Oj dana, oj dana”. Opiekunem grupy była pani Agnieszkę Grzebuła. II miejsce – Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Przepis na zdrowie”. Opiekunami grupy były panie: Monika Sławińska i Magdalena Kolasa. III miejsce – Szkoła Podstawowa w Grzybowej Górze. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Jarzynowa gimnastyka”. Opiekunem grupy była pani Małgorzata Więcław.

 Kategoria wiekowa 5-6-latki:  I miejsce – Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, które zaprezentowało piosenkę pt. „Zdrowym być”. Opiekunem grupy była pani Aneta Działak. II miejsce – Szkoła Podstawowa w Majkowie. Chłopiec zaśpiewał piosenkę pt. „Sport to zdrowie”. Opiekunem grupy była pani Ilona Lewandowska. III miejsce –  Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, które zaprezentowało piosenkę pt. „Mleko i przetwory”. Opiekunami grupy były panie: Kinga Markiewicz i Zofia Sieczka.

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kierzu Niedźwiedzim. Dzieci zaśpiewały utwór pt. „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”. Opiekunem grupy była pani Andżelika Kocia. Szkoła Podstawowa w Majkowie z piosenką pt. „Smaczne warzywa”. Opiekunem grupy była pani Ilona Lewandowska.

Szczególne wyróżnienie otrzymał chłopiec ze Szkoły Podstawowej w Majkowie, który zaśpiewał piosenkę pt. „Sport to zdrowie”.

Pro. Zbyszek Biber

Poprzedni artykułWzięli się za porządki
Następny artykułUkradł pieniądze z kasy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

„Cyfrowy Senior”

Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach zachęca do wzięcia udziału w dwumiesięcznym, bezpłatnym szkoleniu komputerowym w ramach projektu "Cyfrowy Senior". Projekt dedykowany jest dla...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Dziś Święty Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci i wręcza im prezenty. W natłoku jego obowiązków, co stało się już tradycją z pomocą przychodzą mu kieleccy...
Jak co roku, prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig odwiedził z upominkami z okazji Mikołajek małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego. Towarzyszyła mu przewodnicząca Młodzieżowej Rady...
Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach zachęca do wzięcia udziału w dwumiesięcznym, bezpłatnym szkoleniu komputerowym w ramach projektu "Cyfrowy Senior". Projekt dedykowany jest dla...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze