Przeżyli razem 50 lat. Osiem par z gminy Łączna obchodziło „Złote Gody”

W piątek, 20 września,  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łącznej, 8 par małżeńskich z gminy Łączna z okazji „Złotych Godów” odznaczonych zostało  medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

„Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, szacunku i zrozumienia do zbudowania trwałej rodziny.

 W bibliotece odbyła się uroczystość Jubileuszu 50–lecia pożycia małżeńskiego. Odznaczenia otrzymało 8 par. Wcześniej w kościele pw. św. Szymona i Judy Tadeusza w Łącznej odbyła się Msza Święta.

Wszystkich zebranych przywitała Ewelina Łutczyk, zastępca kierownika USC w gminie Łączna.

-Minęło pięćdziesiąt lat od kiedy połączyliście swój los, kiedy powiedzieliście sobie słowo „tak” i włożyliście obrączki.  Wypowiadaliście wtedy słowa ” i ślubuje Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci”. Mimo różnych przeciwności losu – przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście – powiedziała Ewelina Łutczyk.
– W dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny postanowienie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 26 lutego 2019 roku zostaliście Państwo odznaczeni medalem za długoletnie pożycie małżeńskie – powiedziała zastępczyni kierownika USC.
-Dziś spotykamy się, by uczcić to osobiste święto miłości każdej z obecnych par małżeńskich, która ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną historię – dodała Ewelina Łutczyk.
Medale Jubilatom wręczył wójt gminy Romuald Kowaliński.
– Państwo jesteście przykładem, że są w życiu wartości, którymi nie tylko można, ale trzeba się kierować. Coś w tym jest, że dwoje ludzi potrafi ze sobą przeżyć pięćdziesiąt lat. Myślę, że kto  głębiej zastanowi się nad tym, co się za tym kryje, dochodzi do wniosku, że to jest potwierdzenie, że nie tylko pan Bóg dał nam wartość nieprzemijającą w postaci tej wielkiej wzajemnej miłości do siebie, miłości do bliźniego. Państwo jesteście przykładem tego, swoim życiem potwierdzacie, że te wartości, które są dla nas chrześcijan czymś najważniejszym, są wartościami żywymi, które nie tylko sami odczuwamy, ale również  potrafimy obdarowywać swoich najbliższych – mówił Romuald Kowaliński, wójt gminy Łączna.
– W tym szczególnym dla Was dniu, życzę w imieniu swoim, wszystkich pracowników urzędu i mieszkańców naszej małej ojczyzny jaką jest gmina Łączna, życzę żebyście mieli radość z dalszego wspólnego życia. Żeby otaczała Was miłość, ale także szacunek. Życzę zdrowia, wszelkiej pomyślności, radości z wnuków, dzieci, z tego wszystkiego czego doświadczacie na co dzień – powiedział Romuald Kowaliński.
– Gratuluje Wam tak wspaniałego i pięknego jubileuszu jakim są złote gody. Życzę Państwu kolejnych pięknych lat, kolejnych rocznic, życzę dużo miłości, radości i spełnienia wszelkich marzeń. Realizacji wszelkich planów i zamierzeń, życzę, aby ta dzisiejsza pięćdziesiątka na jubileuszowym torcie zamieniał się w setkę – powiedziała Monika Pająk, przewodnicząca Rady Gminy Łączna.
Dla Jubilatów zaśpiewały uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Łącznej. Po pamiątkowym zdjęciu wszyscy zostali zaproszeni na obiad.
Odznaczenia otrzymali: 
  • Zofia i Jerzy Kalemba
  • Jadwiga i Stanisław Korus
  • Helena i Feliks Łakomiec
  • Zofia i Jan Miernik
  • Krystyna i Stanisław Miernik
  • Irena i Mieczysław Milcarz
  • Teresa i Stanisław Nowak
  • Janina i Marina Telka

Poprzedni artykułZakaz grzybobrania dla…?
Następny artykułZakopali kapsułę czasu

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze