Powiatowy Marszobieg Jesienny z wizytą u alpak

W sobotę, 12 października, przy pięknej słonecznej pogodzie,  odbył się Powiatowy Marszobieg Jesienny. Ponad 150 uczestników miało do pokonania trasę 8 kilometrową szlakiem zielonym z Mostek do Suchedniowa. Tym razem   organizatorzy Stowarzyszenie Towarzystwo IMPULS i Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach zaprosili uczestników do Zagrody Alpak ATIS, gdzie odbyło się zakończenie marszobiegu. 

 Wszystkich uczestników na starcie  przywitali przedstawiciele Powiatu Skarżyskiego Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu i Jacek Jeżyk, przewodniczący Rady Powiatu.  Podczas marszobiegu uczestnikom towarzyszyła opieka medyczna ze Strzeleckiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Na mecie  w Zagrodzie Alpak ATIS czekał jak zwykle ciepły poczęstunek oraz liczne konkursy z nagrodami, które organizatorzy przygotowali wspólnie z Gminą Suchedniów i marką Suchedniów Naturalnie.

Uczestnicy Marszobiegu mieli  okazję poznać kilka twarzy marki Suchedniow.Naturalnie. Można było zobaczyć alpaki i imionach Hugo Pako Kenzo Negro i Diego, ze spotakania z tymi przemiłymi zwierzętami najbardziej cieszyły się dzieci. Ale to nie koniec atrakcji,  były  degustacje produktów pszczelich oraz innych Eko produktów takich jak:  białe rzodkiewki, czarne pomidory, sałaty japońskie i mnóstwo innych pyszności z gospodarstwa :Na Polu u Kopra”.

Chętni mogli nabyć produkty Eko, ze sklepiku Eko Suchedniów  z miniłąkami  (nasionka łąki kwiatowej) oraz ćwierkarmą (karmą dla ptaków na zimę).    Były też konkursy z nagrodami od Burmistrza Suchedniowa, które poprowadził sam burmistrz Cezary Błach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali w minioną sobotę dwóch 22-latków, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania garażu, w którym...
Już po raz 24. ulicami Skarżyska-Kamiennej przeszła Procesja Zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej. Obraz Patronki niosły służby mundurowe m.in harcerze, kolejarze, leśnicy, strażacy....
Jeszcze w tym roku ruszy budowa II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej. We wtorek 12 listopada w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego - starosta Artur Berus,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze