„Postaw na rodzinę” – bardzo udany XI Parafialny Festyn Rodzinny

Mnóstwo atrakcji, doskonała pogoda i bardzo duża publiczność. W czwartek, 15 sierpnia, w Skarżysku Kościelnym odbył się XI  Parafialny Festyn Rodzinny pod hasłem „Postaw na Rodzinę”.

Już od jedenastu lat na placu za Parafią św. Trójcy w Skarżysku Kościelnym odbywa się Parafialny Festyn Rodzinny – „Postaw na rodzinę”. Oficjalny sygnał do rozpoczęcia festynu dali ks. proboszcz Marian Czajkowski oraz prezes Stowarzyszenia na Rzec Odnowy Zabytków Parafii św. Trójcy Andrzej Kwiatkowski.

Organizatorem festynu było Stowarzyszenie na rzecz odnowy zabytków Parafii Św. Trójcy w Skarżysku Kościelnym wspomagania przez Rycerzy Kolumba. Podczas festynu były zebrane środki  finansowe, które przeznaczone  zostaną na renowację zabytków w parafii św. Trójcy.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W części artystycznej na scenie zaprezentowali się młodzi artyści podczas Dziecięcego Mam Talent, Koło Gospodyń Wiejskich Skarżysko Kościelne, Zespół Pieśni, Tańca i Rozrywki ROMANO. Gwiazdą wieczoru był zespół Dream Team.

Uczestnicy festynu mogli obejrzeć wystawy tematyczne, gdzie swoje dzieła prezentowali twórcy ludowi, można również było skorzystać z kiermaszu dobrej książki.

Swoje stoisko miało również  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej. Tradycyjnie, każdy mógł spróbować wody z saturatora, a dla najmłodszych doktor H2O przygotował konkursy z nagrodami. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem.

Stoisko miało również Nadleśnictwo Skarżysko oraz Muzeum im. Orła Białego. Sporym zainteresowaniem cieszyła się wioska archeologiczna, czyli praosada RYDNO.

Ponadto w programie znalazł się takie atrakcje jak: rodzinne rozgrywki sportowe, mini konkurs „Mam talent”, świat robotyki, taniec zumba (prowadzenie Ilona Piwowarczyk – Kombinat Formy), pokaz szkolenia psów, bezpieczne wakacje z  Komendą Powiatową Policji w Skarżysku-Kamiennej (pokaz ratownictwa drogowego)

Był też aukcje cennych przedmiotów (min. koszulka Korny Kielce z autografami) , rodzinny plac zabaw (dmuchańce, jazda konna, strzelanie z łuku), wspaniałe swojskie jadło (kawiarenka „pod chmurką”` z pysznym domowym ciastem, goframi, lodami), swojska kuchnia, grill i wiele innych atrakcji.
Na zakończenie festynu odbyła  się dyskoteka z DJ Tomaszem Gluzą.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Mieli nosa…

Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W piątek, 21 lutego, w Szkole Podstawowej   im. generała Stanisława Maczka w Bliżynie   po raz pierwszy w historii szkoły odbył się bal ósmoklasistów. Bal...
W ostatnim czasie policjantki ze Skarżyska Kamiennej spotkały się z najmłodszymi słuchaczami. Podczas wizyty w Publicznym Przedszkolu nr 3 oraz Publicznym Przedszkolu nr 2,...
Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze