Ponad setka dzieci wzięła udział w Memoriale im. Stefana Pawlukiewicza (wyniki)

Ponad 100 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Memoriale im. Stefana Pawlukiewicz, który odbył się w niedzielę, 10 listopada, w hali sportowej w Suchedniowie. Turniej przeznaczony był dla dzieci ze szkół podstawowych uczestniczących w programie Shuttle Time.

Program Shuttle Time to projekt zainicjowany i organizowany przez Badminton World Federation. Ma na celu popularyzację zajęć badmintona wśród dzieci i młodzieży. Założeniami Programu jest aktywizacja wszystkich, którzy mogą uprawiać sport oraz ukazanie powszechności tej dyscypliny, która jest dla każdego bez względu na predyspozycje fizyczne. Badmintona także uprawiają czynnie osoby niepełnosprawne.

W Memoriale Stefana Pawlukiewicza wzięli udział uczniowie szkół podstawowych min. ze Starachowic, Chęcin, Zagnańska, Bodzechowa, Łagowa, Sarnówka, Jeziorka, Ćmińska, Radomia i Suchedniowa.

W ceremonii otwarcie turniej udział wzięli: Krzysztof Adamiec, przewodniczący Rady Miasta w Suchedniowie, Cezary Błach, burmistrz Suchedniowa, Zbigniew Wojciechowski , prezes Świętokrzyskiej Związku Badmintona, Justyna Wierzbińska, prezes MKS Orlicz Suchedniów, dyrektor programu Shutte Time Mirosław Adamczyk , v-ce prezes Fundacji Narodowy Badminton Piotr Kalinkowski oraz Elżbieta Pawlukiewicz, żona Stefana Pawlukiewicza.

– Cieszę się, że tak liczna grupa zawodników przyjechała na Memoriał Stefana Pawlukiewicza, byłby szczęśliwy i zadowolony, że pamiętacie o nim. Stefan, to jest historia badmintona nie tylko suchedniowskiego, świętokrzyskiego, ale również w wymiarze Polski i świata. Człowiek orkiestra, który organizował, trenował, szkolił, wychowywał. Był bardzo kreatywny,  działając wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami zrobił badmintona na bardo wysokim poziomie. Słowa uznania i podziękowania należą się żonie Stefana, która go wspierała, pomagała w tym wszystkim, żeby on miał czas jeździć i szkolić młodzież – mówił Zbigniew Wojciechowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona.

– Bardzo duże słowa uznana kieruje do fundacji Narodowy Badminton i pana dyrektora Mirka Adamczyka, że taki turniej powstał i  jest organizowany – dodał Zbigniew Wojciechowski.

 

U-11
gry pojedyncze chłopców
1. Jakub Chrząszcz – SP Ostojów
2. Wiktor Utczyk – SP Suchedniów
3. Aleksander Turski – SP Ostojów
   Oskar Pawelec – SP Ostojów
Gry pojedyncze dziewcząt
1. Zuzanna Turska – SP Ostojów
2. Gabriela Turska – SP Ostojów
3. Zuzanna Ceglińska – SP Suchedniów
    Nikola Skowrońska – SP Łagów
U-13
Gry pojedyncze chłopców
1. Tymon Obara – SP Ostojów
2. Jan Gadowski – SP Łagów
3. Radosław Rębak – SP Suchedniów
    Jan Bujnowski – SP Ostojów
Gry pojedyncze dziewcząt
1. Oliwia Obara – SP Ostojów
2. Julia Fąfara – SP Ostojów
3. Patrycja Bator – SP Suchedniów
    Zuzanna Kita – SP Ćmińsk
U-15
Gry pojedyncze chłopców
1. Wojciech Wierzbiński – SP Suchedniów
2. Kacper Relikowski – SP Bodzechów
3. Filip Obarski – SP Suchedniów
    Filip Kotwa – SP Łagów
Gry pojedyncze dziewcząt
1. Alicja Zapała – SP Suchedniów
2. Amelia Drej – SP Chęciny
3. Kinga Kaczmarczyk – SP Bodzechów
    Patrycja Petelicka – SP Chęciny

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Świąteczny koncert

Fundacja Filharmonii Świętokrzyskiej, Parafia Św. Alojzego Orione, Stowarzyszenie Przyjazny Ostojów, Rada Rycerzy Kolumba im. św. Alojzego Orione oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ostojowie zapraszają na koncert ŚWIĘTA PO...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Fundacja Filharmonii Świętokrzyskiej, Parafia Św. Alojzego Orione, Stowarzyszenie Przyjazny Ostojów, Rada Rycerzy Kolumba im. św. Alojzego Orione oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ostojowie zapraszają na koncert ŚWIĘTA PO...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze