Ponad setka dzieci wzięła udział w Memoriale im. Stefana Pawlukiewicza (wyniki)

Ponad 100 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Memoriale im. Stefana Pawlukiewicz, który odbył się w niedzielę, 10 listopada, w hali sportowej w Suchedniowie. Turniej przeznaczony był dla dzieci ze szkół podstawowych uczestniczących w programie Shuttle Time.

Program Shuttle Time to projekt zainicjowany i organizowany przez Badminton World Federation. Ma na celu popularyzację zajęć badmintona wśród dzieci i młodzieży. Założeniami Programu jest aktywizacja wszystkich, którzy mogą uprawiać sport oraz ukazanie powszechności tej dyscypliny, która jest dla każdego bez względu na predyspozycje fizyczne. Badmintona także uprawiają czynnie osoby niepełnosprawne.

W Memoriale Stefana Pawlukiewicza wzięli udział uczniowie szkół podstawowych min. ze Starachowic, Chęcin, Zagnańska, Bodzechowa, Łagowa, Sarnówka, Jeziorka, Ćmińska, Radomia i Suchedniowa.

W ceremonii otwarcie turniej udział wzięli: Krzysztof Adamiec, przewodniczący Rady Miasta w Suchedniowie, Cezary Błach, burmistrz Suchedniowa, Zbigniew Wojciechowski , prezes Świętokrzyskiej Związku Badmintona, Justyna Wierzbińska, prezes MKS Orlicz Suchedniów, dyrektor programu Shutte Time Mirosław Adamczyk , v-ce prezes Fundacji Narodowy Badminton Piotr Kalinkowski oraz Elżbieta Pawlukiewicz, żona Stefana Pawlukiewicza.

– Cieszę się, że tak liczna grupa zawodników przyjechała na Memoriał Stefana Pawlukiewicza, byłby szczęśliwy i zadowolony, że pamiętacie o nim. Stefan, to jest historia badmintona nie tylko suchedniowskiego, świętokrzyskiego, ale również w wymiarze Polski i świata. Człowiek orkiestra, który organizował, trenował, szkolił, wychowywał. Był bardzo kreatywny,  działając wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami zrobił badmintona na bardo wysokim poziomie. Słowa uznania i podziękowania należą się żonie Stefana, która go wspierała, pomagała w tym wszystkim, żeby on miał czas jeździć i szkolić młodzież – mówił Zbigniew Wojciechowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona.

– Bardzo duże słowa uznana kieruje do fundacji Narodowy Badminton i pana dyrektora Mirka Adamczyka, że taki turniej powstał i  jest organizowany – dodał Zbigniew Wojciechowski.

 

U-11
gry pojedyncze chłopców
1. Jakub Chrząszcz – SP Ostojów
2. Wiktor Utczyk – SP Suchedniów
3. Aleksander Turski – SP Ostojów
   Oskar Pawelec – SP Ostojów
Gry pojedyncze dziewcząt
1. Zuzanna Turska – SP Ostojów
2. Gabriela Turska – SP Ostojów
3. Zuzanna Ceglińska – SP Suchedniów
    Nikola Skowrońska – SP Łagów
U-13
Gry pojedyncze chłopców
1. Tymon Obara – SP Ostojów
2. Jan Gadowski – SP Łagów
3. Radosław Rębak – SP Suchedniów
    Jan Bujnowski – SP Ostojów
Gry pojedyncze dziewcząt
1. Oliwia Obara – SP Ostojów
2. Julia Fąfara – SP Ostojów
3. Patrycja Bator – SP Suchedniów
    Zuzanna Kita – SP Ćmińsk
U-15
Gry pojedyncze chłopców
1. Wojciech Wierzbiński – SP Suchedniów
2. Kacper Relikowski – SP Bodzechów
3. Filip Obarski – SP Suchedniów
    Filip Kotwa – SP Łagów
Gry pojedyncze dziewcząt
1. Alicja Zapała – SP Suchedniów
2. Amelia Drej – SP Chęciny
3. Kinga Kaczmarczyk – SP Bodzechów
    Patrycja Petelicka – SP Chęciny

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżyskim (stan na dzień 03.04.2020, godz. 14.00), według danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skarżysku-Kamiennej Liczba osób poddanych kwarantannie - 455 Liczba osób poddanych...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze