Pięćdziesiąt lat temu powiedzieli sobie „tak”. Jubileusz Złotych Godów w Suchedniowie

Pięćdziesiąt lat temu dziewiętnaście par z gminy Suchedniów powiedziało sobie sakramentalne „tak”. W czwartek, z okazji jubileuszu „Złotych Godów” burmistrz Suchedniowa Cezary Błach wręczył jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie”. Odznaczenia nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Uroczystość odbyła się w suchedniowskiej „Kuźnicy”. 

Przybyłych Jubilatów i gości przywitał kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Paweł Lisowski, życzenia jubilatom przekazali burmistrz Cezary Błach i przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec.

Jest to bardzo ważna rocznica, 50 lat temu podjęliście państwo decyzję, że będziecie wspólnie, razem przechodzić przez życie, przez chwile radosne i te mniej radosne. Wytrwaliście w tej decyzji. Jest to rzecz, która zasługuje na to, aby została podkreślona. Medale, które otrzymacie honorują to pięćdziesięciolecie. Nie jest łatwo przeżyć wspólnie 50 lat, na pewno łatwiej jest to zrobić we dwoje i państwo jesteście tego przykładem – mówił Paweł Lisowski, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy Suchedniów

– Życzę państwu przede wszystkim dużo zdrowia i tego, żebyście nadal trwali szczęśliwie w swoich związkach przez jak najdłuższe lata, wspólnie, razem tak jak do tej pory – zaznaczał Paweł Lisowski.

– Gratuluje państwu tego pięknego jubileuszu, który jest bardzo wyjątkowy. Wszyscy wiemy, że w każdym społeczeństwie to rodzina jest podstawową komórką, grupą ludzi, którzy decydują się na to, aby wspólnie iść przez życie. W rodzinie rodzą się nowe pokolenia, które dorastają, pokolenia, które właśnie rodzina wychowuje. Wiemy jak trudne jest w dzisiejszych czasach, żeby małżeństwa były trwałe, aby wszystkie małżeństwa docierały do tego dnia, kiedy świętują 50 rocznicę ślubu. Wasze osiągnięcie jest bardzo szczególne  i dlatego nasze Państwo w taki szczególny sposób honoruje pięćdziesiątą rocznicę ślubu- mówił Cezary Błach, burmistrz Suchedniowa.

– Pięćdziesięciolecie ślubu to wspaniała rocznica, Wy najlepiej wiecie, że małżeństwo to nie tylko piękne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk, smutków i nieszczęść. W przysiędze małżeńskiej przysięgaliście sobie, że będziecie razem na dobre i na złe, z tej próby wyszliście zwycięsko. Nagrodą jest szczęście dzieci, uśmiech wnuków oraz radość, którą możecie dziś dzielić z przyjaciółmi – mówił Krzysztof Adamiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suchedniowie.

Zanim odznaczono jubilatów na prezentacji multimedialnej zaprezentowano zdjęcia ślubne Następnie montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie Samorządowej  Szkoły Podstawowej Nr 3 przygotowani przez Martę Przeworską i Urszulę Piastę-Kuszewską.

„Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymali:

Krystyna i Stanisław Białek, Zofia i Wiesław Czubak, Anna i Leszek Działowscy, Wanda i Marian Górscy, Marianna i Józef Jędrzejczyk, Jolanta i Jan Komoń, Barbara i Jan Kopeć, Halina i Kazimierz Kowalik, Bogusława i Stanisław Krogulec, Teresa i Albin Lasota, Alicja i Zdzisław Mameła, Danuta i Wiesław Niemczyk, Halina i Andrzej Ostrowscy, Grażyna i Krzysztof Pilch, Helena i Marek Pomocnik, Krystyna i Bogumił Serek, Anna i Henryk Swat, Danuta i Kazimierz Ślusarczyk, Irena i Józef Wawrzeńczyk oraz Lidia i Alfred Zolbach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali w minioną sobotę dwóch 22-latków, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania garażu, w którym...
Już po raz 24. ulicami Skarżyska-Kamiennej przeszła Procesja Zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej. Obraz Patronki niosły służby mundurowe m.in harcerze, kolejarze, leśnicy, strażacy....
Jeszcze w tym roku ruszy budowa II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej. We wtorek 12 listopada w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego - starosta Artur Berus,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze