Marcin Prus, były reprezentant Polski w siatkówce, spotkał się z suchedniowskimi uczniami

W piątek, 20 września, na zaproszenie Katarzyny Pająk, do Suchedniowa przyjechał 97-krotny reprezentant kraju w siatkówce, czterokrotny mistrz Polski Marcin Prus. Siatkarz spotkał się z dziećmi i młodzieżą z suchedniowskich szkół podstawowych na profilaktyczno-sportowej pogadance w ramach akcji „Mistrzem być”. 

Marcin Prus to były reprezentant Polski w siatkówce, rozegrał 97 meczów z orzełkiem na piersi, zdobył mistrzostwo  Europy i świata juniorów. Ma na koncie liczne sukcesy klubowe. z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle cztery razy wygrywał mistrzostwa Polski. W 1997 roku podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Bahrajnie  został wybrany najlepszym zawodnikiem.

Marcin Prus opowiadał o swojej karierze, trudnych początkach i pasji. Mówił też o zagrożeniach, jakie czyhają na młodych ludzi – między innymi używkach.Przekonywał dzieci i młodzież, że tak naprawdę wszystko w ich życiu jest możliwe i każdy może coś osiągnąć.

– O Suchedniowie dowiedziałem się od mojej koleżanki Kasi Pająk, która stąd pochodzi. Wiele razy tędy przejeżdżałem. Włączyłem się czynnie w pierwszą akcję Kasi, kiedy zorganizowała zbiórkę pieniędzy na wyjazd Zdzisława Włodarczyka na mistrzostwa Europy Masters. Z Kasią znamy się już kilkanaście lat, zaprosiła mnie do Suchedniowa, bo jestem inicjatorem akcji „Mistrzem być”. Stwierdziła, że skoro zrobiła jedną rzecz dla starszych sportowców, to fajnie by było zrobić coś młodszych i stąd zorganizowaliśmy dwa spotkania dla młodzieży. O godzinie 9 mieliśmy spotkanie z klasami I –IV, później ze starszymi uczniami z klas V-VIII – mówi Marcin Prus.

– Spotkania w ramach akcji „Mistrzem być” to jest kampania profilaktyczno-sportowa. Tych rzeczy, które staramy się przekazać młodzieży jest całkiem sporo, a że mieliśmy dwa rozbieżne roczniki, bo wiadomo, że młodsi cechują się inną jakością rozmów, jak i podejścia do nich, trzeba było dostosować treści, które do tych młodych ludzi miały być przekazane – zaznaczał Marcin Prus.

– Na początku przedstawiałem osobę reprezentanta Polski, żeby młodzież wiedziała z kim ma do czynienia, potem prezentowaliśmy informacje związane z siatkówką, z tym wszystkim czym jest sport dla młodego człowieka. Na zakończenie młodzież zadawała pytania, były też  konkursy z nagrodami. Chodzi o to, żeby dzieci się  bawiły i jak najwięcej wyniosły z takiego spotkania – podkreślał Marcin Prus.

Po południu odbył się turniej piłki siatkowej  z udziałem sześciu zespołów złożonych zarówno z siatkarzy, jak i sympatyków siatkówki. Wystąpiły zespoły: rady miejskiej z Suchedniowa, Mieszkańców, powiatu skarżyskiej, nauczycieli, forum siatkówki oraz drużyna Baros Orlicz Suchedniów.

Podczas turnieju można było wygrać gadżety siatkarskie, dla dzieci przygotowano dmuchany plac zabaw, można było zdobyć koszulki z autografami reprezentantów kraju w siatkówce oraz książki z autografem Marcina Prusa.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 25 stycznia, w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej odbył się XXI Bal Charytatywny, organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej...
W sobotę, w restauracji Aramis w Skarżysku-Kamiennej odbył się bal studniówkowy Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych im. Władysława "Oseta" Wasilewskiego. Na balu bawiło się...
Wiesław Wydra 52-latek z Radoszyc (w sąsiednim powiecie koneckim) zmaga się z rakiem mózgu. Jedyną szansą jest nowoczesna terapia Optune. Miesięczny koszt to ponad...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze