Lany poniedziałek w parku miejskim w Suchedniowie, zapowiada się świetna zabawa

Jutro lany poniedziałek, czyli popularny Śmigus Dyngus. Polewanie wodą w wielkanocny poniedziałek ma długą tradycję. Mimo, że we współczesnych czasach stanowi już tylko element zabawy, w polskiej tradycji obecny jest ponad 600 lat. Śmigus-dyngus symbolizuje pozimowe oczyszczenie, radość z przebudzenia się wiosny i oznaki kwitnącej przyrody.

Z okazji Śmigusa Dyngusa, w suchedniowskim parku nad zalewem, odbędzie się „wodne tsunami” czyli wielkie lanie wody. Wydarzenie pod nazwą „Tsunami Suchedniów – Lany Poniedziałek w Parku” organizuje Dom Entuzjastów Sztuki Kultury Arteterapii w Suchedniowie.

Zapraszamy do parku w godz. 11.00 – 18.00

Jak pisze organizator wydarzenia, Radek Kowalik. – Nie bierzemy jeńców, każdy na każdego. Ta wojna nie ma reguł.  Dozwolona broń wszelkiego kalibru, od jajka psikawki do wiadra!! Schowajcie lepiej telefony do foliowych torebek przed wejściem do parku.

Do zobaczenia na froncie!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze