Koncert ballad i patriotyczne karaoke w Bliżynie

W gminie Bliżyn śpiewanie pieśni patriotycznych to tradycja. Po uroczystościach związanych z 101. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę jakie odbyły się pod pomnikiem ofiar II wojny światowej, wójt gminy, Rada Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury „Zameczek” w Bliżynie zaprosili mieszkańców gminy na akustyczny koncert ballad w wykonaniu Mariusza Migałka i Jakuba Kotynia. Pieśni patriotyczne śpiewali również seniorzy w Mroczkowie.
Zaraz po koncercie odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Organizatorzy postanowili zorganizować patriotyczne karaoke o „biało-czerowony kotylion”.
W wydarzeniu udział wzięli mi.n: Mariusz Walachnia, Michał Jędrys, Jacek Krzepkowski, radni Rady Gminy, mieszkańcy gminy oraz goście ze Stąporkowa, Czarnej, Kielc.
– Nasz dzisiejszy wieczór dla niepodległej składał się z dwóch części, w pierwszej części przenieśliśmy się w świat średniowiecza, gdzie królowały ballady, śpiewali trubadurzy, bardowie. To wszystko dzięki koncertowi pt. „Opowieści z przeszłości”. W drugiej część pośpiewaliśmy sobie patriotycznie, był też konkurs karaoke.  Mam nadzieję, że była fajna zabawa. Wiadomo, niepodległość to  taki powód do zadumy, do powrotu do przeszłości, ale z tej przeszłości czerpmy to co jest dobre, radujmy się wolnością. Cieszmy się z tego, że jesteśmy wolni, że możemy tu być i uśmiechać się do siebie – mówiła Katarzyna Skarus, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Zameczek” w Bliżynie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze