IV Memoriał im. Mateusza Mastalerza. Idąc śladami naszej wiary wierzymy, że Mateusz jest z nami

W sobotę, 8 września, na boisku Orlik w Mroczkowie odbył się IV Memoriał im. Mateusza Mastalerza. W turnieju, co już jest tradycją, udział wzięło cztery drużyny: Auto-Partner Warszawa, Fischer Automotive, Aktywni Bliżyn oraz Przyjaciele Mateusza, którzy obronili ubiegłoroczny tytuł zwyciężając turniej piłki nożnej.

 Mateusz Mastalerz miał 20. lat. Mimo chorego serca – kochał piłkę nożną i ludzi. Pomagał osobom starszym, udzielał się w Szlachetnej Paczce. Grał w Juvencie Płaczków startującej w Gminnej Lidze Piłki Nożnej. Był fanem Realu Madryt. Zmarł nagle 10 października 2015 roku. Od 2016 roku, na cześć pamięci Mateusza organizowany jest memoriał jego imieniem

– „Idąc śladami naszej wiary wierzymy, że przez ten memoriał Mateusz jest z nami”, te słowa wypowiedziane rok temu przez wójta gminy Mariusza Walachnię,  przypomniała podczas ceremonii otwarcia prowadząca  Katarzyna Skarus. 

Przed rozpoczęciem Memoriału odbyła się Msza Święta w kościele w Mroczkowie w intencji Mateusza Mastalerza, którą sprawował ks. proboszcz Krzysztof Sieczka. Po mszy na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Mroczkowie odbył się turniej piłki nożnej.  Zawody sędziowali  Karol Purtak i Katarzyna Chrzanowska. Całość prowadziła dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury „Zameczek” w Bliżynie Katarzyna Skarus.

Na boisku rodzinę Mateusza, piłkarzy, mieszkańców Mroczkowa przywitała wspomnienia wcześniej Katarzyna Skarus oraz rodzice Mateusza – Ewa i Szymon Mastalerz. Wszystko odbyło przy dźwiękach piosenki „Jesteś bohaterem”.

W Memoriale udział wzięli również: wicestarosta Anna Leżańska, wójt gminy Mariusz Walachnia, radni Monika Gruszczyńska, Genowefa Supernat, Dorota Cukrowska, Małgorzata Zep i Krzysztof Jurek.

Turniej, drugi rok z rzędu wygrali Przyjaciele Mateusza (9 pkt.). Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Autopartner Warszawa (3 pkt.,6 bramek), trzecie miejsce zajęła drużyna Fischer Automotive (3 pkt. 5 bramek), czwarte miejsce  Aktywni Bliżyn (3 pkt. 4 bramki).

W przerwach między meczami przeprowadzone były  konkursy z nagrodami dla dzieci i kobiet, dla wszystkich chętnych serwowano przepyszny bigos i kiełbaski z grilla.

Wszystkim zawodnikom oraz osobom, które wzięły udział w Memoriale  podziękowali Ewa i Szymon Mastalerz. W niebo poleciały symboliczne 24. lampiony, tyle lat dzisiaj miałby Mateusz.

 

Fot. J.Kita (UG Bliżyn)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Pochodząca z miasta nad Kamienną, 61-latka wpadła w sidła zastawione przez zuchwałego oszusta. Stary, doskonale znany sposób działania sprawcy, po raz kolejny okazał się niezwykle...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze