Bal przebierańców na zakończenie ferii w bliżyńskim „Zameczku”

W okresie ferii zimowych dzieci i młodzież z terenu gminy Bliżyn mogła korzystać z wielu atrakcji zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury „Zameczek ” w Bliżynie. Ośrodek przygotował szeroką ofertę zajęć dla najmłodszych mieszkańców gminy, ale nie zabrakło też atrakcji dla nieco starszej  młodzieży.

W ośrodku odbywały się spotkania przy grach planszowych, spotkania kulinarne jak i zajęcia pod nazwą „Dawne gry i zabawy”. Dla uczestników zostały zorganizowane wycieczki wyjazdowe między innymi do Kielc na seans filmowy „Doktor Dolittle, do Jaskini Raj i Manufaktury Karmelu, gdzie dzieci i młodzież uczestniczyli w warsztatach karmelowych czy do pobliskiego Skarżyska, gdzie wszyscy mogli spróbować swoich sił na kręgielni.

Zameczek zorganizował również pokaz magii w wykonaniu mistrza iluzji Łukasza Podymskiego oraz spektakl teatralny pt. „Prastara książnica – skarb i tajemnica” w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa.

– Frekwencja była bardzo duża, dziennie w naszych zajęciach brało udział ponad 40 dzieci. Jeśli jedne dzieci wyjeżdżały na wycieczkę to inne przychodziły do nas na zajęcia. W sumie z naszej oferty skorzystało blisko 350 dzieci. Co roku bardzo dużo osób korzystać z ferii organizowanych przez „Zameczek”, w tym roku było dużo dzieci przyjezdnych, które przyjechały do swojej babci czy dziadka. Jeszcze w czasie trwania ferii dzieci pytały się kiedy się można zapisać na następne ferie – mówi Katarzyna Skarus, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bliżynie.

– My zawsze w czasie świąt zbieramy pieniążki na organizację ferii, udaje się zebrać dużą kwotę, którą przeznaczamy na ferie, dzieci mają za darmo. Do tego my też jako „Zameczek” dokładamy z dotacji przedmiotowej – dodaje.

– Dzieci i rodzice są zadowoleni, bardzo chętnie uczestniczą we wszystkich zajęciach. Dzieci uwielbiają dawne gry i zabawy, w chłopa, gumę, klasy, pomidora czy zbijaka, gry w które grali ich dziadkowie. Dużą popularnością cieszyły się gry planszowe – zaznacza Katarzyna Skarus.

Ostatni dzień Ferii z Zameczkiem to czas cudownej zabawy na balu karnawałowym podczas, którego nie zabrakło konkursów oraz wybrano króla i królową balu.

– Bal przebierańców to jest nasz punkt kulminacyjny, który kończy nasze ferie. Zabawa jest świetna, muszę powiedzieć, że mamy wspaniałe dzieci w Bliżynie.  Bardzo dziękuję wolontariuszom, którzy pomagali przy organizacji ferii, muszę też wspomnieć o moich pracownikach, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Wszyscy jesteście wspaniali – mówi dyrektor „Zameczka”

W organizację zajęć feryjnych w gminie Bliżyn włączyła się również tutejsza biblioteka, w której odbywały się zajęcia plastyczne oraz wspólne czytanie fragmentów ulubionych książek.

Dzieci i młodzież korzystali z zajęć bezpłatnie, a na każdego uczestnika czekał słodki poczęstunek. Gminny Ośrodek Kultury w Bliżynie stanął na wysokości zadania i zapewnił najmłodszym mieszkańcom gminy ferie pełne zabawy, atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze