„Aktywni dla Kryspina”

31 maja na boisku przy Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Maczka w Bliżynie odbył się  festyn sportowy z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Aktywni dla Kryspina”.  Było to połączenie sportowej zabawy ze wsparciem Kryspina Bąka. Inicjatorką całego wydarzenia była Małgorzata Zep, radna gminy Bliżyn.

Wszystkich zebranych przywitał dyrektor szkoły Grzegorz Jędrzejczyk, kilka słów do zebranej młodzieży i kadry szkoły skierowali w imieniu organizatorów radna Małgorzata Zep, wicestarosta Anna Leżańska. członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska i mama Kryspina Małgorzata.

-Kryspin jest mieszkańcem naszej gminy, mieszka na Brześciu. Ja wiedziałam, że Kryspin choruje, zaczynał naukę w szkole podstawowej nr 2 na Borze. Ja też tam pracowałam i z tego okresu go pamiętam jako zdrowego,  bardzo żywego chłopca. Później dowiedzieliśmy się, że Kryspin bardzo ciężko zachorował. Bardzo długo czasu spędził w szpitalu w Zabrzu, miał zawał, wszystko zakończyło się transplantacją. Na szczęście wszystko zakończyło się na ten moment dobrze.

-Przez to, że przeszedł dwa zawały i udar, wymaga intensywnej rehabilitacji. Nie chodzi samodzielnie, my właśnie walczymy o jego samodzielność. Po roku od operacji Kryspin wychodzi coraz więcej do dzieci do ludzi, nie ma już dużego ryzyka, na pewno odporność zdecydowanie się poprawiła. Można go odwiedzać. My jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami, z Kryspinem. Bardzo chętnie go odwiedzamy.

-W grudniu organizowaliśmy charytatywną akcję pieczenia pierników, z której środki dzieci przekazały na rehabilitację Kryspina, uzbieraliśmy 1600 złotych, połowę z tego dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przekazały  Kryspinowi. I tak to trwa cały czas. Natomiast wiemy, że są to znikome środki. Postanowiliśmy zorganizować charytatywny bieg. Obecnie Kryspin jest uczniem szkoły podstawowej w Bliżynie, przyszłam w marcu do pana dyrektora, który bardzo chętnie podchwycił ten pomysł i powiedział, że co roku w dzień dziecka organizowany jest typowo na sportowo, świetnie byłoby to połączyć. Ustaliliśmy hasło „Aktywni dla Kryspina” i wszystkie aktywności w dniu dzisiejszym są po to, abyśmy wspierali Kryspina.

-Bardzo licznie włączyła się młodzież, rodzice, nauczyciele, dyrekcja, mieszkańcy Bugaja, Wołowa, Brześcia, Zagórza, którzy piekli na moją prośbę ciasta, które można spróbować w kawiarence „Mariolka”,jest to pomysł głównie Marioli Krakowiak, dzięki niej uruchomiliśmy kawiarenkę.

W programie imprezy znalazły się gry i zabawy, pokazy Akademii Holistycznej (MMA i gimnastyk), trening biegowy z Rafałem Czarneckim. Był też pokazy pierwszej pomocy.

Wydarzenie wsparli: PPHU MPC-TECH Alina Jędrys – Kasy Fiskalne, Anna Leżańska, Katarzyna Bilska, Wójt i Rada Gminy Bliżyn, firma „Pawro” Grzegorz Wrona, Akademia Holistyczna – Bruno i Filip Sokołowscy, Rafał Czarnecki, BATMAR, sołtys Bliżyna Grażyna Tarabasz, dyrekcja szkoły i nauczyciele

2 KOMENTARZE

  1. Po raz kolejny wyjaśniam, że sołtysem Bliżyna jest kobieta, Grażyna Tarabasz, a nie jak ciągle jest powielane Grzegorz!!! Czy ktoś z redagujących czyta te komentarze i zreflektuje się
    wreszcie, że wprowadza w błąd społeczeństwo ??? Strach się bać na kogo mnie wymienicie w następnym artykule.
    Z poważaniem GRAŻYNA TARABASZ SOŁTYS BLIŻYNA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Policyjny trop prowadzi do Bliżyna

Śmieciowa wizytówka miasta

Hala targowa po remoncie

Wiadomości

Zakończył się remont hali na Targowisku Miejskim na Dolnej Kamiennej. Wkrótce sprzedawcy ponownie będą mogli rozpocząć pracę. Remont przeszło wnętrze hali: odnowione zostały pomieszczenia sanitarne...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: