Termomodernizacja kolejnych budynków już w tym roku

Zgodnie z zapowiedziami, wkrótce w naszym mieście odbędzie się termomodernizacja pięciu budynków, między innymi placówek oświatowych. 31 stycznia zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Krzysztof Myszka i skarbnik miasta, Ewa Pawełczyk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę gwarantującą dofinansowanie unijne.

Przypomnijmy, że pozyskane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego wynosi niemal 5,2 mln złotych. Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta przy kontrasygnacie Ewy Pawełczyk, skarbnika miasta 31 stycznia podpisali umowę z marszałkiem województwa świętokrzyskiego, Andrzejem Bętkowskim i wicemarszałkami: Renatą Janik oraz Markiem Bogusławskim.

Termomodernizacja obejmie: Przedszkole Publiczne nr 7 (ulica Zielna), Szkołę Podstawową nr 9 (ulica Warszawska), Zespół Placówek Oświatowych (ulica Zwycięzców), Zespół Szkół Publicznych nr 4 (ulica Książęca), Urząd Miasta.

Wkrótce ogłoszone zostaną przetargi, które wyłonią wykonawców. Prace w placówkach oświatowych odbędą się najprawdopodobniej w okresie wakacyjnym.

W ramach termomodernizacji zaplanowano m.in. docieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wymianę centralnego ogrzewania. Na budynku Urzędu Miasta zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne.

Efektem inwestycji będzie nie tylko nowa, estetyczna elewacja budynków, ale przede wszystkim oszczędności na ich ogrzewaniu.

Tak obecnie – przed termomodernizacją – wygląda budynek Zespołu Placówek Oświatowych

Tak prezentuje się obecnie Szkoła Podstawowa nr 5, która termomodernizację przeszła w I etapie, w 2018 roku

 

Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej

Będzie to drugi etap termomodernizacji z wykorzystaniem pieniędzy z RPO województwa świętokrzyskiego. Przypomnę, że już w 2018 roku wykonaliśmy podobną inwestycję w sześciu budynkach oświatowych: w Przedszkolu Publicznym nr 4, Przedszkolu Publicznym nr 6, Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 5, Szkole Podstawowej nr 7 i Szkole Podstawowej nr 8.
Warto zauważyć, że w minionym roku termomodernizację wykonaliśmy także w Przedszkolu Publicznym nr 1 – był to element rewitalizacji osiedla Dolna Kamienna. Kompleksowy remont, którego elementem była m.in. termomodernizacja, w 2019 roku przeszła również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna na Dolnej Kamiennej.
Dzięki tym inwestycjom miejskie budynki zyskują nowy wygląd i stają się wizytówkami poszczególnych osiedli, ale termomodernizacja przede wszystkim wpływa na ograniczenie kosztów ogrzewania i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Łańcuszki, piramidy, superoferty, zbiórki... Podczas epidemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa, czy...
Firma Wtórpol i Fundacja Eco Textil przekazały szpitalowi w Starachowicach 30 specjalistycznych łóżek medycznych i 30 materacy przeciwodleżynowych. Ich wartość to 120 tysięcy złotych. Wtórpol...
Interwencja patrolu rozminowania saperskiego była niezbędna po tym, co wydarzyło się w sobotnie (28 marca), wczesne przedpołudnie. Ok. godz. 13, przy ul. Towarowej w Skarżysku-Kam....

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze