Sposób na ferie – zimowiska. W Skarżysku uczestniczy w nich ponad 220 dzieci

W trzech skarżyskich szkołach podstawowych (w SP nr 2, SP nr 4 i SP nr 8) trwają zimowiska, finansowane z pieniędzy Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzieci uczestniczą w codziennych zajęciach, wyjeżdżają na wycieczki, czy do kina. Zimowiska organizowane są także w sześciu świetlicach środowiskowych – tu zajęcia odbywają się w ramach realizowanego przez miasto projektu „Dekalog rodziny”.
Łącznie w zimowiskach uczestniczy ponad 220 osób.
Jak przebiegają zimowiska? Relację z pierwszych dni zimowiska nadesłała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej:
Nareszcie są, tak długo wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. Chociaż pogoda nie jest wymarzona na zimowy wypoczynek, to dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego wcale się nie nudzą. Wręcz przeciwnie, bardzo aktywnie spędzają czas, podczas zorganizowanego na terenie szkoły zimowiska.
W tym roku wypoczynek dzieci przebiega pod hasłem „Ferie na Borze na sportowo”. Przez dwa tygodnie na uczestników wypoczynku czeka wiele atrakcji. Zaplanowane zostały zajęcia na lodowisku, pływalni, wyjście do kina „Centrum” na film „Doktor Dolittle” i „Urwis”. Ponadto, odbędą się wycieczki do Parku Trampolin w Kielcach, na Kręgielnię i do Komendy Powiatowej Policji. W szkole natomiast czas upływać będzie m.in. na grach i zabawach sportowych, turniejach wiedzy, grach towarzyskich i zajęciach artystycznych.
We wtorek, 28 stycznia dzieci pod opieką p. K. Dulęby i K. Stachowicz spędziły czas w Zagrodzie Wieś. Co, gdzie przeniosły się w czekoladowy świat. Poznały historię czekolady, techniki jej przygotowania i wykorzystania. Dla uczestników czekoladowych warsztatów była to też okazja do samodzielnego zrobienia tabliczki czekolady, którą estetycznie zapakowaną zabrały ze sobą, by podzielić się nią z najbliższymi. Dodatkową atrakcją dla wszystkich był spacer po Zagrodzie i obserwowanie jej mieszkańców: gęsi, kur, kóz, królików oraz koni. Dużą radość sprawiło dzieciom karmienie i dotykanie zwierząt.
 
Przed uczestnikami zimowiska w najbliższych dniach kolejne niespodzianki i niezwykli goście.
 

1 KOMENTARZ

  1. Na zimowej Akademii Karate jest około 100 dzieciaków także się nie nudzą. Do tej pory byliśmy w Parku Wodnym w Krakowie, a na łyżwach czyli lodowisku, na basenach, w kinie a czeka nas jeszcze dwie wycieczki. Super, że są ludzie w Skarżysku, którzy bezinteresownie robią wszystko, aby dzieciom umilić wolny czas od szkoły. Pozdrawiam sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski organizator Zimowej Akademii Karate.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że po wykonaniu kolejnych 46 badań potwierdzony został 1 nowy przypadek zakażenia kornawirusem u personelu medycznego Szpitala...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: