Skarżysko walczy o dofinansowanie z „Funduszy Norweskich”. Prace rozpoczął zespół roboczy

Przedstawiciele samorządu, wspólnie z przedstawicielami jednostek z terenu miasta – przy udziale ekspertów ze Związku Miast Polskich – rozpoczęli dzisiaj prace nad projektem dotyczącym dalszego rozwoju miasta. Przypomnijmy, że Skarżysko znalazło się w gronie samorządów, które mają szansę na dofinansowanie z tzw. „Funduszy Norweskich”. – Przed nami dużo ciężkiej pracy. Walczymy o dofinansowanie, wynoszące maksymalnie około 40 mln zł – mówi prezydent Skarżyska, Konrad Krönig.

Przypomnijmy, że nasze miasto stara się o dofinansowanie z Programu Rozwój Lokalny finansowanego z tzn. „Funduszy Norweskich”. Wniosek z naszego miasta znalazł się na wysokim, 11 miejscu listy rankingowej. Warto dodać, że do programu zgłoszono ponad 200 zarysów projektów, a do drugiego etapu zakwalifikowano 54 z nich.
Poszczególne samorządy w drugim etapie przy tworzeniu projektu wspierane będą przez przedstawicieli Związku Miast Polskich. W Skarżysku prace nad stworzeniem szczegółowej koncepcji już się rozpoczęły. Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem ekspertów.
– Mamy mocny zespół roboczy. Do wspólnej pracy zaangażowaliśmy nie tylko przedstawicieli miejskich jednostek, ale także jednostek powiatowych. Wyjdziemy z propozycją współpracy również do gmin ościennych, do rad osiedlowych, do organizacji pozarządowych. Przed nami dużo ciężkiej pracy, a mieszkańców prosimy o doping i trzymanie kciuków za powodzenie tego projektu. Walczymy o to, by znaleźć się w gronie 15, maksymalnie 20 samorządów, które otrzymają dofinansowanie – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
Przypomnijmy, że dofinansowanie z Funduszy Norweskich może wynosić do 10 mln euro i może pokrywać do 100% kosztów.
– Dzisiaj spotykamy się po raz pierwszy, by się poznać i ustalić harmonogram prac. Przed nami wiele kolejnych spotkań i wytężona praca nad stworzeniem szczegółowej koncepcji. Wspólnie z ekspertami będziemy pracować nad ostatecznym kształtem projektu – dodaje prezydent.
Projekt ma być gotowy przed końcem lipca. Dokument, który zostanie stworzony pod okiem ekspertów, będzie wyznaczał kierunek rozwoju miasta na kolejne lata. O tym, które projekty zdobędą dofinansowanie, dowiemy się prawdopodobnie przed końcem roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Łańcuszki, piramidy, superoferty, zbiórki... Podczas epidemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa, czy...
Firma Wtórpol i Fundacja Eco Textil przekazały szpitalowi w Starachowicach 30 specjalistycznych łóżek medycznych i 30 materacy przeciwodleżynowych. Ich wartość to 120 tysięcy złotych. Wtórpol...
Interwencja patrolu rozminowania saperskiego była niezbędna po tym, co wydarzyło się w sobotnie (28 marca), wczesne przedpołudnie. Ok. godz. 13, przy ul. Towarowej w Skarżysku-Kam....

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze