Niebywała forma 70-letniego siłacza ze Skarżyska. Gratulacje od prezydenta miasta

Pan Włodzimierz Żmijewski, legenda skarżyskich sportów siłowych, gościł 9 stycznia u prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Prezydent pogratulował sportowcowi sukcesów odniesionych na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc, które odbywały się w grudniu 2019 roku w Spale. 70-latek wrócił z zawodów z brązowym medalem.

Pan Włodzimierz Żmijewski ze Skarżyska-Kamiennej zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc w klasyfikacji open weteranów 70+ lat, a także wywalczył czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym w kategorii seniorów do 83 kg. Sukcesów i niebywałej formy gratulował sportowcowi prezydent miasta, Konrad Krönig.

– Pozostaję pod ogromnym wrażeniem pana niebywałej formy oraz determinacji i wytrwałości w dążeniu do celu – podkreślał prezydent Skarżyska-Kamiennej. – Nie ukrywam, że jako adept sportów siłowych od lat śledzę pańską karierę. Jest pan legendą sportów siłowych w Skarżysku-Kamiennej. Jest pan wzorem do naśladowania dla wielu młodych skarżyszczan i chyba wszystkich adeptów sportów siłowych i kulturystyki na terenie miasta. Tym bardziej jest mi miło, że mogę pana uhonorować jako prezydent miasta – dodawał, wręczając sportowcowi list gratulacyjny i dziękując za promowanie miasta na zawodach w całym kraju.

Dokonania pana Włodzimierza Żmijewskiego są tym bardziej imponujące, że za kilka dni skończy on 71 lat.

– Jest mi niezmiernie miło, że władze miasta zauważyły moje sukcesy. Dziękuję za to wyróżnienie. Za trzy miesiące mamy nowy sezon sportowy, a lepszego dopingu nie mogłem się spodziewać – podkreślał pan Włodzimierz Żmijewski.

 

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżyskim (stan na dzień 03.04.2020, godz. 14.00), według danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skarżysku-Kamiennej Liczba osób poddanych kwarantannie - 455 Liczba osób poddanych...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: