Konkursu „Najlepszy czytelnik biblioteki dziecięcej”. Biblioteka zachęca do udziału

Skarżyska Biblioteka Publiczna od kilku lat promuje czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców, nagradzając ich za systematyczne wypożyczanie książek. Do grona osób wyróżnionych tytułem „Najlepszy czytelnik biblioteki dziecięcej” mogą dołączyć kolejne osoby. Biblioteka ogłosiła XI edycję konkursu. Rywalizacja potrwa do końca maja.

Zachęcamy dzieci i młodzież do regularnego odwiedzania Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej i rywalizowania o tytuł najlepszego czytelnika. W konkursie mogą uczestniczyć osoby do 15 życia. Czytelnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe.

Warunki uczestnictwa w konkursie to: systematyczne wypożyczanie i czytanie książek.
Przy wyborze laureatów brane pod uwagę będą: największa liczba przeczytanych książek w czasie trwania konkursu, czyli do 31 maja 2020 r. oraz umiejętność zachęcania innych do czytania. Specjalnie nagradzani będą czytelnicy, którzy przyprowadzą do biblioteki nowych, aktywnych czytelników.
Szczegóły na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka24.eu oraz w regulaminie konkursu.
REGULAMIN KONKURSU „Najlepszy Czytelnik biblioteki dziecięcej” (XI edycja)
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na najlepszego czytelnika.
Konkurs będzie trwał od 07 stycznia do 31 maja 2020 roku. Realizowany będzie w Oddziałach dziecięcych Filii nr 1 (ul. Towarowa 20), Filii nr 2 (ul. Sezamkowa 23), Filii nr 3 – ul. Słowackiego 25 oraz Filii nr 4 – ul. Sportowa 30.
Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież do lat 15. Uczestników podzielono według trzech kategorii wiekowych:
I. kategoria – do 7 lat;
II. kategoria – 8 – 12 lat;
III. kategoria – 13 – 15 lat.
Warunki uczestnictwa w konkursie to: systematyczne wypożyczanie i czytanie książek, każdy uczestnik może wypożyczyć jednorazowo do 5 książek. Uwaga: wielokrotne wypożyczanie i czytanie tego samego tytułu książki nie będzie podlegało punktacji. Nie mogą brać udziału w konkursie laureaci z wcześniejszej edycji konkursu w tej samej kategorii wiekowej.
Bibliotekarze będą rejestrować i kontrolować ilość wypożyczonych książek oraz losowo sprawdzać znajomość ich treści. Przy wyborze laureatów brane pod uwagę będą: największa liczba przeczytanych książek w czasie trwania konkursu tj. do 31 maja 2020 r. oraz umiejętność zachęcania innych do czytania. Mile widziane ilustracje lub recenzje do najciekawszych książek. Specjalnie nagradzani będą czytelnicy, którzy przyprowadzą do biblioteki nowych, aktywnych czytelników.
Uroczyste spotkanie z najlepszymi czytelnikami i wręczenie laureatom nagród odbędzie się 12 czerwca 2020 roku o godzinie 16:00.
Administratorem danych osobowych zbieranych od uczestników konkursu jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Towarowa 20, 26-110 Skarżysko-Kamienna. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach przewidzianych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze