Bliżej do realizacji tunelu pod torami

Tunel pod torami w Skarżysku – po wielu perturbacjach, problemach z finansowaniem inwestycji i apelach władz miasta o zwiększenie dofinansowania ze strony Urzędy Marszałkowskiego – ma realną szansę na realizację przez PKP PLK. S.A. – To bardzo dobra informacja, ponieważ jest to wyczekiwana i niezwykle ważna dla mieszkańców naszego miasta inwestycja. Cieszę się, że Zarząd Województwa odpowiedział na mój apel w tej sprawie – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig, który od początku czynnie angażował się w lobbowanie w sprawie budowy tunelu.

 
Przypomnijmy, że ważnym elementem inwestycji PKP PLK S.A. jest budowa tunelu pieszo-rowerowego pod torami przy Dworcu PKP w naszym mieście. Tunel miałby zastąpić starą kładkę nad torami. Pomimo pozyskania przez PKP PLK dofinansowania unijnego, inwestycja stanęła pod znakiem zapytania po przetargu, gdy okazało się, że złożone oferty znacznie przewyższały kwotę przeznaczoną na ten cel przez inwestora.
 
Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig zaniepokojony trudnościami przy realizacji inwestycji zaapelował w kwietniu 2019 roku do świętokrzyskich parlamentarzystów o lobbowanie w sprawie pozyskania dodatkowych środków na budowę tunelu, zaś do Marszałka Województwa o przeanalizowanie możliwości zwiększenia dofinansowania na realizację tejże inwestycji.
 
– Zdajemy sobie sprawę, że bez zdecydowanych działań na rzecz tej inwestycji, jej realizacja jest zagrożona, stąd mój apel o podjęcie działań, które realnie przyczynią się do powodzenia projektu – podkreślał wówczas prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
 
Z informacji udzielanych przez Marszałka Województwa, Andrzeja Bętkowskiego wynika, że Zarząd Województwa podjął decyzję o dołożeniu do inwestycji kwoty 6 mln zł, która ma pozwolić na rozstrzygnięcie przetargu i realizację inwestycji.
 
– To dla naszego miasta bardzo dobra wiadomość. Od początku lobbowaliśmy w sprawie realizacji tej inwestycji, apelowaliśmy o to również do marszałka. Cieszę się, że podjęto taką decyzję i inwestor, czyli PKP PLK będzie mógł zrealizować to zadanie – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej. – Budowa tunelu pieszo-rowerowego w obrębie dworca PKP jest jedną z kluczowych inwestycji dla mieszkańców i dalszego rozwoju Skarżyska-Kamiennej. Doskonale wpisuje się również w koncepcję układu komunikacyjnego w tym obszarze miasta, która wdrażana będzie w życie przez samorządy: miasta Skarżyska-Kamiennej i powiatu skarżyskiego, przy dofinansowaniu pozyskanemu przez nas z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Przypomnę, iż nasz projekt zakłada m.in. budowę wiaduktu kołowego nad torami – dodaje Konrad Krönig.

 

Zgodnie z zapowiedziami, budowa tunelu z windami i łącznikiem z budynkiem dworca, ma być wykonana do końca 2022 roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze