W którym banku zapłacimy najmniej za kredyt? Istnieje reguła?

Nawet co drugi Polak ma na swoim koncie zobowiązania kredytowe. Część osób dość pochopnie podchodzi do ich zaciągania – przede wszystkim nie porównuje dostępnych ofert. To może sporo kosztować – co najmniej kilkaset złotych w przypadku większych kwot. Można jednak tego uniknąć – sprawdź, gdzie zaciągniesz kredyt na korzystnych warunkach finansowych.

 

Banki mają dość dużą swobodę w narzucaniu opłat doliczanych do zaciąganego kredytu. Dlatego poszczególne oferty różnią się między sobą pod względem kosztów. Potwierdzają to dane zamieszczone m.in. w porównywarce ekredyt24.com.pl. Znaleźć tam można zarówno najtańsze, jak i najdroższe propozycje banków.

Kredyty bankowe – ile kosztują?

 

Jeżeli zależy Ci na wyborze najtańszej oferty, należy je porównać. Tylko w ten sposób sprawdzisz, który bank proponuje rozwiązania finansowe na atrakcyjnych warunkach. W zależności od tego, jaki rodzaj wsparcia Cię interesuje, możesz wykorzystać ranking kredytów hipotecznych, gotówkowych czy samochodowych itp.

 

Przykład 1. Załóżmy, że potrzebujesz gotówki w wysokości 10 000 zł na okres 48 miesięcy. Zgodnie z informacjami dostępnymi w porównywarce internetowej, najtańsze propozycje przygotowały takie banki jak:

  • Santander Consumer Bank – koszt kredytu wynosi 1 897,76 zł (RRSO: 9,16%)
  • Citi Handlowy – koszt kredytu wynosi 1 944,32 zł (RRSO: 9,38%)
  • Bank BPS – koszt kredytu wynosi 2 298,56 zł (RRSO: 11,06%).

 

Natomiast najdroższe oferty mają takie banki jak: eurobank (RRSO: 13,50%), Toyota Bank (13,36%).

 

Najtańszy kredyt w danym banku nie jest regułą

 

To, że kiedyś udało Ci się zaciągnąć korzystny kredyt w jednym z banków, nie oznacza, iż kolejny raz będzie tak samo. Oferty instytucji zmieniają się – między innymi w zależności od wysokości zaciągniętego zobowiązania.

 

Przykład 2. Załóżmy, że potrzebujesz 20 000 zł na okres 48 miesięcy. Na najtańszy kredyt gotówkowy możesz liczyć m.in. w takich bankach jak:

  • Santander Consumer Bank – koszt kredytu wynosi 3 795,52 zł (RRSO: 9,16%)
  • Nest Bank – koszt kredytu wynosi 3 851,68 zł (RRSO: 9,29%)
  • Bank Pocztowy – koszt kredytu wynosi 3 885,28 zł (RRSO: 9,37%).

 

Jak wynika z powyższej analizy – nie zawsze ten sam bank proponuje najtańsze kredyty. Wiele zależy m.in. od wysokości wnioskowanej kwoty. Niemałe znaczenie ma także okres kredytowania.

 

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu atrakcyjnej oferty kredytowej, warto za każdym razem dokonywać analizy porównawczej. Skorzystaj przy tym z rankingu kredytów hipotecznych, gotówkowych czy samochodowych – w zależności od tego, jaki rodzaj wsparcia Cię interesuje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Przedsiębiorco! Wytwarzasz, zbierasz lub transportujesz odpady? Wprowadzasz na rynek produkty, opakowania lub produkty w opakowaniach? Wprowadzasz na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny, pojazdy, baterie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze