W którym banku zapłacimy najmniej za kredyt? Istnieje reguła?

Nawet co drugi Polak ma na swoim koncie zobowiązania kredytowe. Część osób dość pochopnie podchodzi do ich zaciągania – przede wszystkim nie porównuje dostępnych ofert. To może sporo kosztować – co najmniej kilkaset złotych w przypadku większych kwot. Można jednak tego uniknąć – sprawdź, gdzie zaciągniesz kredyt na korzystnych warunkach finansowych.

 

Banki mają dość dużą swobodę w narzucaniu opłat doliczanych do zaciąganego kredytu. Dlatego poszczególne oferty różnią się między sobą pod względem kosztów. Potwierdzają to dane zamieszczone m.in. w porównywarce ekredyt24.com.pl. Znaleźć tam można zarówno najtańsze, jak i najdroższe propozycje banków.

Kredyty bankowe – ile kosztują?

 

Jeżeli zależy Ci na wyborze najtańszej oferty, należy je porównać. Tylko w ten sposób sprawdzisz, który bank proponuje rozwiązania finansowe na atrakcyjnych warunkach. W zależności od tego, jaki rodzaj wsparcia Cię interesuje, możesz wykorzystać ranking kredytów hipotecznych, gotówkowych czy samochodowych itp.

 

Przykład 1. Załóżmy, że potrzebujesz gotówki w wysokości 10 000 zł na okres 48 miesięcy. Zgodnie z informacjami dostępnymi w porównywarce internetowej, najtańsze propozycje przygotowały takie banki jak:

  • Santander Consumer Bank – koszt kredytu wynosi 1 897,76 zł (RRSO: 9,16%)
  • Citi Handlowy – koszt kredytu wynosi 1 944,32 zł (RRSO: 9,38%)
  • Bank BPS – koszt kredytu wynosi 2 298,56 zł (RRSO: 11,06%).

 

Natomiast najdroższe oferty mają takie banki jak: eurobank (RRSO: 13,50%), Toyota Bank (13,36%).

 

Najtańszy kredyt w danym banku nie jest regułą

 

To, że kiedyś udało Ci się zaciągnąć korzystny kredyt w jednym z banków, nie oznacza, iż kolejny raz będzie tak samo. Oferty instytucji zmieniają się – między innymi w zależności od wysokości zaciągniętego zobowiązania.

 

Przykład 2. Załóżmy, że potrzebujesz 20 000 zł na okres 48 miesięcy. Na najtańszy kredyt gotówkowy możesz liczyć m.in. w takich bankach jak:

  • Santander Consumer Bank – koszt kredytu wynosi 3 795,52 zł (RRSO: 9,16%)
  • Nest Bank – koszt kredytu wynosi 3 851,68 zł (RRSO: 9,29%)
  • Bank Pocztowy – koszt kredytu wynosi 3 885,28 zł (RRSO: 9,37%).

 

Jak wynika z powyższej analizy – nie zawsze ten sam bank proponuje najtańsze kredyty. Wiele zależy m.in. od wysokości wnioskowanej kwoty. Niemałe znaczenie ma także okres kredytowania.

 

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu atrakcyjnej oferty kredytowej, warto za każdym razem dokonywać analizy porównawczej. Skorzystaj przy tym z rankingu kredytów hipotecznych, gotówkowych czy samochodowych – w zależności od tego, jaki rodzaj wsparcia Cię interesuje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Obrabowali firmę budowlaną

Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany,...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

21 lipca (niedziela), ok. 16.30 w Skarżysku-Kamiennej zawaliła się jedna ściana budowanej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych. Co było przyczyną katastrofy - będzie dopiero wyjaśniane. Być może zawinił silny wiatr. Mówi się też o możliwym...

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze