Kredyt online – pieniądze bez wychodzenia z domu

Kredyt online oferuje już większość banków działających w Polsce. Sprawdziliśmy na czym dokładnie polega i jak wybrać najlepszy produkt.

Co to jest kredyt online

Kredyt online to kredyt, który dostaniemy w całości bez wychodzenia z domu. Wszystkie formalności załatwiamy bowiem przez Internet. Nie ma konieczności odwiedzania bankowej placówki czy oddziału.

Patrząc z perspektywy oferty, kredyt przez Internet to tak naprawdę kredyt gotówkowy lub konsolidacyjny. Od zwykłego kredytu różni się wyłącznie sposobem wnioskowania i zawarcia umowy.

W przypadku tradycyjnego kredytu, umowę podpisujemy w oddziale czy placówce banku. W przypadku kredytu online – wniosek wysyłamy przez Internet, a umowę zawieramy najczęściej za pośrednictwem kuriera, który przyjeżdża pod wskazane miejsce z umową kredytu. Część banków daje również możliwość zawarcia umowy przez telefon (np. T-Mobile Usługi Bankowe) lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego.

Jak wziąć kredyt przez Internet

  1. Pierwszy etapem jest wybór najlepszej oferty. Przykładowy ranking znajdziemy tutaj: https://www.zadluzenia.com/kredyt-online/
  2. Druki krok to wysłanie wniosku o kredyt. Podajemy w nim podstawowe informacje.
  3. Po wysłaniu wniosku kontaktuje się z nami telefonicznie lub w drodze e-mail, pracownik banku, który przedstawia szczegóły oferty oraz dokumenty niezbędne do jego otrzymania.
  4. Weryfikacja Klienta – na tym etapie możemy zostać poproszeni przez bank o przesłanie w formie skanu lub zdjęcia podstawowych dokumentów: dowodu osobistego, zaświadczenia o zarobkach lub wyciągu z rachunku bankowego.
  5. Decyzja kredytowa i wypłata pieniędzy na rachunek bankowy.

Na co zwrócić uwagę

Przed zawarciem umowy kredytowej warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

  1. Im niższe RRSO, tym oferta kredytu jest atrakcyjniejsza, a my zapłacimy niską ratę.
  2. Część banków oferuje kredyt online wyłącznie dla swoich Klientów, którzy mają w tym rachunek osobisty.
  3. Hasło „kredyt w 15 minut” lub „kredyt w 1 dzień” to najczęściej chwyt marketingowy. Jeżeli o kredyt wnioskujemy w banku, w którym nie mamy konta – cały proces kredytowy może zająć nawet kilka dni.
  4. Sprawdźmy czy rata wskazana w kalkulatorze kredytowym jest taka sama jak ta zaproponowana przez bank po przesłaniu wniosku.

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: