Jak szukać taniego kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem, które zaciąga się na kilkadziesiąt lat, jednak dla wielu młodych ludzi jest to jedyna szansa, aby kupić własne mieszkanie. Uzbieranie potrzebnej kwoty zajmuje lata, a w czasie, gdy nie ma się własnego M, trzeba wydawać wysokie sumy na wynajem innej nieruchomości. Jak znaleźć tani kredyt hipoteczny?

 

Wkład własny

Pierwszą rzeczą, o której powinni pamiętać przyszli kredytobiorcy, jest uzbieranie wkładu własnego. Wkład własny jest konieczny do zaciągnięcia kredytu hipotecznego, gdyż bank może sfinansować maksymalnie 80% wartości kupowanej nieruchomości. Przykładowo, w przypadku zakupu mieszkania za 100 000 złotych, kredytobiorca musi mieć 20 tysięcy złotych wkładu własnego. Jeżeli jego oszczędności opiewają na niższą kwotę, możliwy jest zakup mieszkania, jednak kredyt hipoteczny będzie droższy. Powodem takiej sytuacji jest koneiczność skorzystania z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego i opłacania składki na polisę wraz z miesięcznymi ratami. Tani kredyt hipoteczny na www.lowcakredytow.pl znalezienie atrakcyjne oferty nawet, gdy ma się zbyt niski wkład własny.

Niekiedy wkład własny można sfinansować, sięgając po najtańszy kredyt gotówkowy na www.lowcakredytow.pl. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie, gdyż zaciągnięcie kredytu gotówkowego może nadmiernie obniżyć zdolność kredytową i uniemożliwić udzielenie kredytu hipotecznego.

 

Marża banku

Tani kredyt hipoteczny jest objęty niewysoką marżą banku. Ze względu na to, że oprocentowanie kredytu składa się z wysokości stawki WIBOR i marży banku, negocjowanie wysokości tej drugiej jest szczególnie ważne. Kredytobiorca nie ma wpływu na wysokość WIBOR, lecz obniżenie marży nawet o 0,3-0,5% daje oszczędności sięgające co najmniej kilkunastu tysięcy złotych.

Aby obniżyć marżę banku, można skorzystać z innych produktów bankowych. Przykładowo, kredytobiorca może zdecydować się na założenie rachunku osobistego w placówce, która udziela mu kredytu hipotecznego, a ta może zgodzić się na zmniejszenie marży, jeżeli na konto regularnie będzie wpływało wynagrodzenie za pracę. Podobnie może być, gdy kredytobiorca wykupi w banku ubezpieczenie nieruchomości, na której zostanie ustanowiona hipoteka.

 

Ponadto warto pamiętać o porównaniu kredytów hipotecznych. W różnych bankach można znaleźć zupełnie odmienne oferty, w przypadku których pojawiają się rozbieżności sięgające kilkuset złotych na jednej racie. Porównując kredyty, można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych bez względu na to, czy bierze się duży, czy niewielki kredyt.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Czy się wysypiasz? W okresach podwyższonej zachorowalności na grypę i inne choroby dużo mówi się o wzmacnianiu odporności organizmu. Wprost nieoceniony wpływ na kondycję...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze