Możliwości produkcyjne przy powierzchniowym montażu kontraktowym elektroniki

Na czym polega montaż powierzchniowy?

Montowanie powierzchniowe (SMT) jest nieco bardziej wymagającą technologią niż podstawowa metoda przewlekana (THT). Z jej pomocą do płytki drukowanej (PCB) trwale przyczepiane są części elektroniczne. Najczęściej są to bardzo drobne elementy SMD, wymagające bardzo dokładnej obsługi. W montażu kontraktowym, takim jak oferowany przez firmę zamel.com, można spodziewać się wysokiej jakości połączeń realizowanych z użyciem specjalistycznej pasty lutowniczej.

Montaż kontraktowy — więcej niż sama produkcja

Czasem wsparcie zakładu produkcyjnego ogranicza się do udostępnienia możliwości czysto technicznych, związanych z parkiem maszynowym. Najczęściej jednak partnerzy życzą sobie, aby cały proces był nieco bardziej kompleksowy. W pakiecie istnieje możliwość zamówienia także szerokiej gamy testów i prac nad prototypami urządzenia. Sprowadzenie części do jego budowy z najbardziej intratnych źródeł także może być ujęte w umowie o współpracę. Na samym końcu znajdują się usługi związane z pakowaniem, magazynowaniem i wysyłką.

EMS, czyli Electronic Manufacturing Systems

Czym jest EMS? To właśnie szereg czynności opisanych powyżej, które są wykorzystywane przez różne firmy. Usługi te wspierają wiele branż, w tym medyczną, motoryzacyjną, zabawkarską i budowlaną. Konsumenci wymagają od producentów stosowania coraz bardziej skomplikowanych układów, których nie sposób wyprodukować bez dodatkowego wsparcia. W tym momencie na ścieżkę rozwoju wkracza EMS, będący przepustką do wzmocnienia produktu.

Możliwości produkcyjne związane z każdym rodzajem montażu elektroniki zwiększają się, gdy firma inicjująca pojawienie się produktu na rynku zleci stworzenie go i przetestowanie podmiotowi zewnętrznemu. Dzięki temu łatwiej jest skupić się na innych działaniach, jak chociażby tych związanych z marketingiem.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 2 kolejne dodatnie wyniki zakażenia kornawirusem u personelu Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Wcześniej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze