Masz duży samochód? Wykorzystaj go do promocji!

W każdej przestrzeni miejskiej toczy się nieustanna walka o przykucie uwagi tysięcy przemierzających ją codziennie osób. Im większa ilość reklamodawców bierze w niej udział, tym oczywiście staje się ona coraz bardziej zaciętą, sprawy nie ułatwiają w dodatku pojawiające się w niektórych miastach regulacje dotyczące sposobu wykorzystania elewacji w tym zakresie. Powierzchnia karoserii pojazdu, zwłaszcza użytkowego o znacznych rozmiarach, staje się więc wówczas nader cenną.

Kształty i złożoność projektu przestały być problemem

Sam pomysł oczywiście nie jest nowy. Wiele spośród firm, które dysponują jakąkolwiek flotą pojazdów od lat dokładało starań, by mogły one stanowić ich efektowne wizytówki, które nie ujdą niczyjej uwadze. Nie każdy projekt był jednak łatwy do zrealizowania. Jeszcze stosunkowo niedawno w zasięgu przeciętnego właściciela samochodu było przede wszystkim żmudne układanie elementów z samoprzylepnej folii. Im bardziej złożona koncepcja została powzięta, tym więcej cierpliwości było do tego niezbędne, możliwości były przy tym tak czy inaczej ograniczone. Trwałość takich grafik była w dodatku różna.

Pojawienie się folii wylewanej rozwiązało więc szereg problemów. Tego typu druk wielkoformatowy, oferowany np. przez firmę Display Expo, może być zastosowany w zasadzie na każdym pojeździe, niekoniecznie musi to być prostopadłościenna zabudowa typu furgon. Możliwości oferowane przez tą technikę są niezwykle szerokie i pozwalają nanosić rozmaite motywy graficzne na dowolne karoserie. Efekt zależy jednak od umiejętności konkretnych wykonawców, a także właściwego przygotowania projektu.

O czym warto pamiętać zanim zaczniemy myśleć nad grafiką?

Posiadanie okazałego samochodu daje nam do ręki poważny atut, łatwość z jaką go wykorzystamy może być jednak różna. Największą swobodę daje rzecz jasna biały kolor, trzeba także przyjrzeć się jego stanowi. Jeśli karoseria i znajdująca się na niej powłoka lakiernicza lakiernicza nie ma żadnych wad ani niedbale wykonanych napraw, oklejenie nie powinno napotkać żadnych przeszkód.

Kolejnym ważnym aspektem jest konieczność sporządzenia projektu ściśle odpowiadającego ograniczeniom związanym z wymiarami i kształtem konkretnego nadwozia. Na wielu znajdują się wszak jakieś usztywniające blachę, a przy okazji stanowiące akcenty stylistyczne przetłoczenia, niekiedy dość głębokie i biegnące przez znaczną część długości pojazdu. Nie będzie dobrze, jeśli jakikolwiek napis będzie przez nie przecinany, zwłaszcza wzdłuż. Planując rozmieszczenie poszczególnych elementów graficznych i informacji trzeba więc za każdym razem przemyśleć, jak będą wyglądać w praktyce.

Miejmy też na uwadze, że nasz samochód będzie w ruchu. Możliwości oferowane przez dostępne dziś folię pozwalają pokryć go dowolnymi treściami, warto jednak dołożyć starań, by przynajmniej te kluczowe były jak najłatwiejsze do odczytania. Jeśli charakter konkretnego przedsięwzięcia promocyjnego nie nakazuje postąpić inaczej, trzeba ponadto zadbać o to, by wygląd oklejonego pojazdu był możliwie spójny z przyjętymi już przez dany podmiot zasadami identyfikacji wizualnej.

(Materiał partnera)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

„Cyfrowy Senior”

Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach zachęca do wzięcia udziału w dwumiesięcznym, bezpłatnym szkoleniu komputerowym w ramach projektu "Cyfrowy Senior". Projekt dedykowany jest dla...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Dziś Święty Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci i wręcza im prezenty. W natłoku jego obowiązków, co stało się już tradycją z pomocą przychodzą mu kieleccy...
Jak co roku, prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig odwiedził z upominkami z okazji Mikołajek małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego. Towarzyszyła mu przewodnicząca Młodzieżowej Rady...
Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach zachęca do wzięcia udziału w dwumiesięcznym, bezpłatnym szkoleniu komputerowym w ramach projektu "Cyfrowy Senior". Projekt dedykowany jest dla...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze