Marketing w sieci

Kiedyś wystarczyło, że będziemy dbać o opinię na temat marki w najbliższym otoczeniu, wśród znajomych oraz klientów. Obecnie trzeba tę działalność rozszerzyć na weryfikację komentarzy w Internecie. W sieci każdy może napisać to, co mu się podoba i nie zawsze będzie to pochlebną opinią na temat marki, dlatego istnieje możliwość wynajęcia osób, które sprawią, że pozytywne oceny oferowanych produktów będą swoją ilością przewyższać krytykujące firmę treści.

Marketing szeptany to bardzo popularna, a zarazem najmniej lubiana forma reklamy w sieci. Ten źle wykonany proces promowania marki w Internecie można bardzo łatwo zauważyć, odróżnienie prawdziwej opinii od wyreżyserowanej nie jest niczym trudnym, gdyż wiele agencji SEO nie potrafi podejść do tego tematu profesjonalnie.

Założeniem marketingu szeptanego było prowadzenie konwersacji pomiędzy osobami z agencji, ich rozmowa miała zmierzać w kierunku danego produktu firmy, która wynajęła ową agencję. Miał to być naturalny dialog, w którym dyskretnie wspomina się o tym, że skorzystało się z oferty przedsiębiorstwa XY i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Dzięki temu osoby, które faktycznie szukają konkretnej oferty, po przeczytaniu listy pozytywnych opinii, skorzystają z polecanej usługi.

Niestety często jesteśmy świadkami nieprzemyślanych kampanii, prowadzonych przez amatorów, którzy przeważnie za niższe wynagrodzenie obiecują złote góry, szybki sukces i wielu zadowolonych klientów. W praktyce wygląda to inaczej, wystarczy wejść na losowe forum, żeby znaleźć się w gąszczu bardzo źle skonstruowanych ocen, w których marka ma same zalety.

Niektórzy uważają, że tylko mniejsze przedsiębiorstwa decydują się na marketing szeptany. Jednak prawda jest nieco inna, wiele osób zdziwiłoby się, gdyby zobaczyło listę marek, które wykorzystują tę metodę promocji. Dlaczego w takim razie krążą takie opinie, sugerujące, że tylko biedniejsi stawiają na pozytywne komentarze w sieci? Wszystkiemu winne są agencje SEO, niemające nic wspólnego z profesjonalizmem i rzetelnością. Właściciele firm nie zawsze weryfikują, z kim podpisują umowę, w której powierzają obcej agencji swój serwis. O tym, czy trafimy na kompetentne osoby, decydują dwa czynniki, pierwszym są pieniądze, jakie jesteśmy w stanie zainwestować, a drugim podstawowa wiedza z zakresu SEO.

Wybór najtańszej opcji, rzadko kończy się dobrze dla marki, która w końcowym rozrachunku straci zdecydowanie większą sumę niż w przypadku wybrania agencji SEO z prawdziwego zdarzenia, zamiast osób, które uważają, że wystarczająca w tej branży będzie znajomość obsługi komputera na poziomie podstawowym. Dotyczy ten fakt szczególnie promocji w dużych miastach, jak choćby seo. Jednak niska cena to także niska jakość usługi. Marketing szeptany większości kojarzy się z czymś negatywnym, ponieważ na takie wpisy na forach najczęściej trafiamy.

Prawidłowo działająca agencja SEO nie pozwoli sobie na to, żeby osoby czytające komentarze były w stanie odróżnić prawdziwą ocenę od tej, która została skonstruowana na potrzeby promocji marki.

(Materiał partnerski)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze