Leasing maszyn budowlanych dla nowych firm

Leasingodawcy coraz chętniej finansują nowe firmy. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorców działających w branży budowlanej. Trzeba jednak wiedzieć, że leasingodawcy oferują wsparcie pod pewnymi szczególnymi warunkami. Sprawdź najważniejsze informacje na temat leasingu maszyn budowlanych.
Nowa firma, czyli jaka?
Finansujący różnie definiują start-upy i nowe firmy. Najczęściej swoje definicje przedstawiają na swoich stronach z ofertami. Dla części leasingodawców nową firmą jest ta istniejąca poniżej 3 lub 6 miesięcy. Dla innych młodzi przedsiębiorcy to ci działający na rynku krócej niż rok lub dwa lata. To, które nowe firmy zostaną zaakceptowane w procedurze rozpatrywania wniosku, zależy od indywidualnej polityki danego finansującego.
Leasing na maszyny budowlane dla nowych firm – jakie warunki trzeba spełnić?
Przy leasingu dla nowej firmy, przygotowując ofertę, bierze się pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim sprawdza się przedmiot leasingu. Finansujący upewnia się, że łatwo będzie go zbyć. W przypadku maszyn budowlanych nie ma problemu ze znalezieniem kupca.
Ponadto o warunkach oferty decyduje wysokość pierwszej wpłaty, czyli czynszu inicjalnego. Im wyższy wkład własny, tym lepiej. Możliwy jest jednak również leasing maszyn budowlanych z niską opłatą początkową. Leasingodawcę będzie interesował także biznesplan przedsiębiorcy. Pokaże on w przekonujący sposób, że warto zainwestować w daną firmę.
Gdzie szukać ofert? Leasing na maszyny budowlane można uzyskać poprzez stronę https://klf24.pl/finansowanie/leasing-maszyn-budowlanych. Po skontaktowaniu się z doradcą otrzyma się najciekawsze oferty przeznaczone dla nowych firm oraz pomoc w dopełnieniu formalności. Do obliczenia, z jakimi kosztami wiąże się leasing maszyn budowlanych, kalkulator i inne internetowe narzędzie nadają się najlepiej, szczególnie że dają szybki pogląd na nadchodzące wydatki.
Leasing z poręczeniem – czym jest?
Jeżeli od niedawna prowadzi się firmę i nie uzyskało się finansowania, na szczęście nie wszystko stracone. Nadal można dostać leasing na maszyny budowlane, jeśli znajdzie się poręczyciela. Poręczycielem powinna być firma z dłuższym stażem działalności i z dobrymi wynikami. Niekiedy może zostać nim osoba prywatna. Poręczyciel podpisuje weksel. Jeżeli przedsiębiorca spóźni się ze spłatą rat, leasingodawca może poprosić go o uregulowanie należności. Jeżeli posiada się poręczyciela, w oparciu o jego sytuację finansową oblicza się zdolność leasingową. Nie ma przy tym znaczenia, że dopiero otworzyło się działalność gospodarczą.
Zawieszenie działalności a leasing maszyn budowlanych
Jeżeli dopiero stawia się pierwsze kroki w świecie biznesu, można nie wiedzieć, że istnieje opcja zawieszenia działalności. Jeśli prowadzi się firmę przez jakiś czas i postanawia się zrobić w tym przerwę, po wznowieniu jest się traktowanym tak, jak zupełnie nowi przedsiębiorcy.
Podsumowując, leasing na maszyny budowlane dla nowych firm jest możliwy. W jego przypadku obowiązują szczególne warunki. Nie trzeba obawiać się długich procedur. Taka forma finansowania słynie z minimalnej liczby formalności. Ze względu na swoją dużą dostępność, okazuje się lepszym rozwiązaniem niż kredyt, dlatego poleca się go młodym przedsiębiorcom już od pierwszego dnia działalności.
(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżyskim (stan na dzień 03.04.2020, godz. 14.00), według danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skarżysku-Kamiennej Liczba osób poddanych kwarantannie - 455 Liczba osób poddanych...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze