Suchedniów oddał hołd prezydentowi Gdańska. Solidaryzowali się też z Jurkiem Owsiakiem [zdjęcia]

W niedzielę 27 stycznia, przed Suchedniowskim Ośrodkiem Kultury „Kuźnica”, około 200 mieszkańców Suchedniowa zebrało się w celu poparcia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka. Minutą ciszy uczczono pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. 

 

 

Wszystkich zebranych przywitał Andrzej Karpiński, dyrektor suchedniowskiej „Kuźnicy”, który zaznaczał, że spotkaliśmy się tutaj, żeby sprzeciwić się pogardzie, przemocy, nienawiści i hejtowi. – Spotkaliśmy się tutaj, aby uczcić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, również wolontariusza WOŚP. Zebraliśmy się tutaj aby solidaryzować się i udzielić wsparcia Jurkowi Owsiakowi i podziękować mu za to, że zmienił zdanie i będzie grał z nami dalej – mówił Andrzej Karpiński.
– Podczas tegorocznego finału WOŚP, 13 stycznia, stała  się rzecz straszna, niewyobrażalna, na naszych oczach został pchnięty nożem jeden z nas, wolontariusz WOŚP, prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.  My suchedniowianie, na tą sytuację i zachowanie mówimy stanowcze – nie. Nie – nienawiści, nie – pogardzie, nie – przemocy. Stąd nasza obecność dzisiaj – podkreślał Andrzej Karpiński.Minutą ciszy i przy dźwiękach utworu „Sound of Silence” uczczono pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła  Adamowicza.
– Ciesze się, że ta inicjatywa wyszła od mieszkańców, zrodziła się w szkole. To jest bardzo ważne, bo dzisiaj czcimy pamięć prezydenta Gdańska, ale również cieszymy się z tego, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie dalej grała. Jesteśmy narodem, który bardzo lubi czcić rocznice naszych tragicznych wydarzeń historycznych. Mówimy wtedy, że tyle pokoleń Polaków walczyło o to, żebyśmy żyli w wolnym kraju, żebyśmy byli wolnymi ludźmi, żebyśmy mogli wyrażać swoje emocje – powiedział Cezary Błach, burmistrz Suchedniowa.
– Nasuwa się pytanie, gdzie jest granica tej wolności. Wydaje się, że ta granica jest tam gdzie nie krzywdzimy drugiego człowieka a dzisiaj to się właśnie stało, w naszym kraju, gdzie słowa i czyny ranią drugiego człowieka. Pamiętajmy, że rani nie tylko czyn, ale również słowo. Cieszę się, że również szkoły są zaangażowane w to dzisiejsze spotkanie, ponieważ musimy się uczyć tego już od najmłodszych lat – zaznaczał Cezary Błach. 
Zbigniew Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Świąteczny koncert

Fundacja Filharmonii Świętokrzyskiej, Parafia Św. Alojzego Orione, Stowarzyszenie Przyjazny Ostojów, Rada Rycerzy Kolumba im. św. Alojzego Orione oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ostojowie zapraszają na koncert ŚWIĘTA PO...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Fundacja Filharmonii Świętokrzyskiej, Parafia Św. Alojzego Orione, Stowarzyszenie Przyjazny Ostojów, Rada Rycerzy Kolumba im. św. Alojzego Orione oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ostojowie zapraszają na koncert ŚWIĘTA PO...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze