„Jedno serce zgasło, a miliony serc się otworzyły” [zdjęcia]

W Skarżysku-Kamiennej, w niedzielę, 20 stycznia, odbyło się spotkanie przy rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach akcji poparcia dla Jurka Owsiaka oraz uczczenia pamięci zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Akcja została zorganizowana przez Konrada Kröniga, prezydenta Skarżyska-Kamiennej i Zarząd Powiatu Skarżyskiego. Przy rondzie zjawiło się ponad tysiąc mieszkańców Skarżyska i okolic.

Spotkanie odbyło się pod hasłem #MuremZaOwsiakiem. Pierwotnie miało zachęcić go do tego, by Owsiak nie rezygnował z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W sobotę, po pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Jerzy Owsiak oświadczył, że wraca na fotel prezesa WOŚP. Gdy zadeklarował, że nadal pokieruje Orkiestrą, niedzielne spotkanie było wyrazem wsparcia dla niego. Miejsce spotkania było nie przypadkowej, w ubiegłym roku, w maju, Jurek Owsiak uczestniczył w oficjalnym otwarciu rodna WOŚP.

– Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły – podkreślał Owsiak.

Wracam do roboty, biorę się jeszcze dziesięć razy mocniej. To jest ten moment, w którym cała ta sytuacja, żeby nawet na milimetr nie poszła gdzieś w zaświaty. To właśnie pokazuje, że twoje ideały wróciły z jeszcze większą mocą. Tak, będę grał z orkiestrą, tak, będę prezesem fundacji. Mam nadzieję, że miliony Polaków, słuchając homilii i wystąpień duchownych, weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści „nie”, ale każdej! – mówił Jurek Owsiak.

Światełko do nieba i minuta ciszy dla Pawła Adamowicza

Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej punktualnie o godzinie 20.00 puścili „Światełko do nieba”, w górę poleciało 27. lampionów w kształcie serca, rozbłysły światła zapalniczek, zimnych ogni czy latarki w telefonach komórkowych.

Później minutą ciszy uczczono tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Została puszczona piosenka „Sound of Silence” w wykonaniu zespołu Disturbed, na wielu twarzach widać było wzruszenie, a nawet łzy. Mieszkańcy spontanicznie palili znicze przy rondzie WOŚP.

– Dziękujemy państwu za obecność, tutaj, w symbolicznym miejscu, na rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które zaledwie kilka miesięcy temu osobiście otwierał Jerzy Owsiak. Nasza obecność jest wyrazem solidarności i wsparcia dla założyciela WOŚP, jest też najlepszą okazją do tego, żeby mu podziękować za podjętą wtedy decyzję i deklarację, że będzie grał z orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej – mówiła Izabela Szwagierek, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta.

– Z jednej strony spotkaliśmy się dzisiaj, żeby okazać swoje wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, chcieliśmy również podziękować Jurkowi Owsiakowi, za to, że zmienił zdanie i dalej będzie kierował orkiestrą – zaznaczał Konrad Krönig.

– Z drugiej strony chcieliśmy również oddać hołd prezydentowi Gdańska, który został zamordowany przez szaleńca w dniu 27. finału WOŚP. Skarżysko, tego typu zachowaniom, tej nienawiści, mówi stanowcze – nie, stąd nasza tutaj dzisiaj obecność. Nasz samorząd stanął na wysokości zadania, nie tylko przez tą dzisiejszą inicjatywę, ale także poprzez udział naszej delegacji w uroczystościach pogrzebowych pana prezydenta Adamowicza. Osobiście uczciłem jego pamięć w Gdańsku, dzisiaj proszę Was o to skarżyszczanie – uczcijmy minutą ciszy jego pamięć – mówił Konrad Kronig – prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

– Mam nadzieję, że te wydarzenia ostatniego tygodnia będą pewną lekcją dla wszystkich ugrupowań politycznych i dla wszystkich podmiotów, które biorą udział w życiu publicznym. Dzisiaj Skarżysko mówi – stop nienawiści i hejtowi – podkreślał prezydent.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

W czwartek 16 stycznia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Towarowej 20 w Skarżysku -Kamiennej odbyło się spotkanie spotkanie autorskie z Grzegorzem...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 18 lutego,  w Hotelu Promień w Skarżysku-Kamiennej odbyła się studniówka uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych.  Na balu bawiło się około 90 osób.   Zanim...
W sobotę, 18 stycznia, w Suchedniowie, odbyły się uroczystości patriotyczne poświęcone 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 1863 r.  Obchody rozpoczęły mszą świętą w kościelne...
W niedzielę 26 stycznia 2020 roku, W Mostkach odbędzie się Puchar Powstańców Styczniowych w zawodach rowerowych MTB oraz biegach terenowych - Półmaratonie i Dyszce....
W czwartek 16 stycznia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Towarowej 20 w Skarżysku -Kamiennej odbyło się spotkanie spotkanie autorskie z Grzegorzem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze