Szaradziści z całej Polski rywalizowali w Skarżysku

flash

W sobotę, 9 marca, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się IX Ogólnopolski Turniej Szaradziarski o Puchar Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej. Zwycięzcą został Rafał Tataj z Częstochowy.

Do Skarżyska przyjechało 30 szaradzistów z całej Polski, w turnieju brał udział też jeden skarżyszczanin Zygmunt Sabat. Pozostali uczestnicy przyjechali m.in. z Warszawy, Bytomia, Kielc, Krakowa, Jaworzna, Zielonki, Piekar Śląskich, Częstochowy oraz Łodzi.

Każdy z uczestników w czasie nieprzekraczającym 1,5 godziny miłą do rozwiązania 33 zadania z dziedziny rozrywek umysłowych przygotowanych przez członków Skarżyskiego Klubu Szaradziarskiego „Anagram” działającego przy Miejskim Centrum Kultury.

Prace oceniała komisja w składzie: Mariusz Miernik – przewodniczący, Karol Fiedorowicz, Lidia Działak, Andrzej Baiński, Ryszard Jarosz – członkowie.

Zwycięzcą IX Ogólnopolskiego Turnieju Szaradziarskiego o Puchar Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej został Rafał Tataj z Częstochowy, który uzyskał 215 punktów. Drugie miejsce zajął Dawid Kubiec z Warszawy (199 punktów), trzecie miejsce zdobył Marcin Zieliński z Kielc (196 punktów), czwarty był Paweł Kustroń z Krakowa (170 punktów). Jedyny reprezentant Skarżyska-Kamiennej Zygmunt Sabat zdobył 42 punkty, co dało mu 28 miejsce.

Najlepszym szaradzistą z województwa świętokrzyskiego został Marcin Zieliński z Kielc.

Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki w postaci gadżetów promujących region świętokrzyski oraz miasto Skarżysko-Kamienna.

Kierownikiem turnieju była Katarzyna Tambor.