Skrytka u mieszkańca Skarżyska-Kam. Jaką kryje tajemnicę?

flash Paragraf

29-letni skarżyszczanin zapewne wkrótce będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji, kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu tajną skrytkę, a w niej około 60 gramów amfetaminy i wagę służącą do ważenia narkotyku. Po co?

Stróże prawa zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej mieli podejrzenia, że 29-letni skarżyszczanin może posiadać zakazane substancje. W czwartkowe (14 marca) popołudnie zauważyli mężczyznę na jednej z miejskich ulic i postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia. Kiedy ten zorientował się, że będzie miał do czynienia z policjantami, odrzucił w zarośla foliowy woreczek.

– Okazało się, że w jego wnętrzu była biała substancja o wadze ok. 25 gramów, którą wstępnie zakwalifikowano jako amfetaminę. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie zatrzymanego – poinformował asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. W trakcie czynności w przedpokoju, w szafce wbudowanej w ścienną wnękę, odnaleźli specjalną skrytkę. W dolnej półce wycięty został kwadratowy otwór, a pod nim znajdowała się wolna przestrzeń w betonowej konstrukcji wnęki.

– Całość została zamaskowana płytą meblową. W skrytce policjanci znaleźli woreczek z białą substancją i wagę elektroniczną. Wstępnie zawartość woreczka zakwalifikowana została jako amfetamina o wadze 60 gramów. 29-latek trafił do policyjnej celi – zaznaczył rzecznik Gwóźdź. Za posiadanie substancji psychotropowych grozi do 3 lat więzienia. W przypadku posiadania znacznej ilości narkotyków ustawodawca przewidział karę nawet do 10 lat za kratkami.

R.R.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.