Skarżysko zasypane śmieciami

flash Skarżysko
W ciągu ostatnich dni na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej można zauważyć sterty śmieci, które zalegają przy kontenerach i altanach. Mieszkańcy miasta są zaniepokojeni taką  sytuacją i denerwują się na władze miasta. Faktycznie, sprawdziliśmy kilka miejsc, gdzie stoją kontenery, jest pełno śmieci nieodebranych. 
Jak informuje rzecznik prasowy skarżyskiego magistratu Izabela Szwagierek,  problem pojawił się kilka dni temu po stronie wykonawcy . Urząd Miasta od razu zajął się jego rozwiązaniem. Monituje do wykonawcy o usuwanie śmieci, które sukcesywnie są wywożone. 
– Opóźnienia w odbiorze śmieci spowodowane są najprawdopodobniej jakimiś problemami wewnętrznymi firmy odpowiedzialnej za odbiór odpadów komunalnych z naszego miasta.  Nie jest prawdą, jakoby występowały opóźnienia płatności z tytułu realizowanych umów – wszystkie faktury płacone są na bieżąco – zaznacza Izabela Szwagierek. 
– To jest nie do pomyślenia, żeby tak wyglądały śmietniki, wystarczyło parę dni i toniemy w śmieciach. Płacimy za wywóz nie małe pieniądze, teraz będą nawet podwyżki, a z wywozem jest coraz gorzej. Dobrze, że jest zimno, w okresie letnim mielibyśmy tu pełno robactwa  – powiedział nam jeden z mieszkańców Skarżyska spotkany przy kontenerach. 
Całe szczęście śmieci są sukcesywnie wywożone. Wystarczy mieć tylko nadzieję, że taka sytuacja się już więcej nie powtórzy. 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.