Kraksa na skrzyżowaniu

flash Skarżysko

Trzy samochody uczestniczyły w wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Zagórskiej, Kieleckiej i Warszawskiej w Suchedniowie. Jedna osoba została poszkodowana.

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia. To już nie pierwszy wypadek w tym miejscu. Mieszkańcy Suchedniowa dostrzegają, iż pomimo dodatkowego oznakowania wciąż dochodzi tam do kolizji. Ich zdaniem najlepszym wyjściem z sytuacji, który ograniczyłby ilość kolizji i wypadków, jest montaż małego ronda.

– Ok. godz. 12.10 doszło do zderzenia się trzech aut. Oplem corsa jechał 58-letni mieszkaniec gm. Łączna, renault scenic 43-letnia kobieta, a fordem focusem 27-latek z Suchedniowa – informuje mł. asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP.

Jak wynika z ustaleń policji sprawcą zdarzenia był kierujący oplem. Jadąc ulicą Kielecką (od strony Łącznej) przy próbie skrętu w ulicę Zagórską nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z renault scenic. W wyniku uderzenia opel odbił się i uderzył forda focusa, którego kierowca, w momencie wypadku, próbował włączyć się do ruchu wyjeżdżając z ulicy Zagórskiej.

– Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. W wyniku wypadku poszkodowana została kobieta, która została odwieziona do szpitala – dodaje Damian Szwagierek.

Na miejscu obecne były także dwie jednostki straży pożarnej. Ruch na drodze na pewien czas był utrudniony.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.