Pod wędkarzem załamał się lód, na pomoc ruszyli strażacy

Bliżyn flash

Na zamarzniętym zalewie w Bliżynie, pod wędkarzem łowiącym ryby załamał się lód. Był na tyle daleko od brzegu, ze świadkowie zdarzenia nie byli w stanie mu pomóc. Na pomoc została wezwana Straż Pożarna. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń jakie odbyły się w piątek, 1 lutego, w Bliżynie.

 W ćwiczeniach udział wzięły  zastępy  Państwowej Straży Pożarnej ze Skarżyska oraz OSP Bliżyn, łącznie około 20 strażaków. Szkolenie polegało na wydobywaniu osoby poszkodowanej z przerębla przy użyciu sań lodowych oraz drabin nasadkowych czyli z użyciem sprzętu, którym na co dzień dysponują poszczególne jednostki.

Jak podkreśla bryg. Michał Ślusarczyk, w okresie zimowym takie ćwiczenia przeprowadzane są dość często i wynikają z planu rocznego pracy strażaków.

Strażacy muszą się odpowiednio przygotować, aby w tych działaniach brać udział m.in zabezpieczyć pod kątem termicznym, założyć odpowiednie ubrania wypornościowe itp. Zimowe ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego przeprowadzane będą jeszcze na zalewie w Mostkach i Rejowie.

 

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.