Po fatalnej kraksie kobieta zakleszczona w aucie

flash Gorące tematy Paragraf

Młoda mieszkanka gminy Skarżysko Kościelne z poważnym urazem w szpitalu – dowiedział się TYGODNIK. Jak poinformował asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji, we wtorek (12 marca) przed południem, w miejscowości Kierz Niedźwiedzi, doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Za kierownicą jednego z nich siedziała 35-latka.

Kobieta kierowała samochodem osobowym marki Toyota. Do zdarzenia doszło na ulicy Szydłowieckiej. – Ok. godz. 10, kierująca toyotą yaris po wjechaniu ulicę Szydłowiecką, od strony Świerczka, prawdopodobnie przy próbie skrętu w lewo nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do zderzenia z dostawczym pojazdem marki Mercedes Atego, który jechał od strony Zbijowa – relacjonował we wtorkowe przedpołudnie asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. Wstępne ustalenia wskazują na to, iż kobieta wymusiła pierwszeństwo przejazdu.

Poszkodowana to 35-letnia mieszkanka gminy Skarżysko Kościelne. – Była zakleszczona w samochodzie. Strażacy, by dostać się do niej, musieli użyć specjalistycznego sprzętu – dodał rzecznik KPP. Ratownicy, po tym jak ułożyli ją na desce ortopedycznej, przetransportowali do śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego. – Poszkodowana trafiła do skarżyskiego szpitala. Wstępne ustalenia wskazują na to, iż w wyniku wypadku, doznała urazu kręgosłupa. Kierowca samochodu dostawczego został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy – podkreślił asp. Gwóźdź.

Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. – Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Na miejscu, oprócz funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego, pracowali również policyjni technicy kryminalistyki. Zabrano ślady, przesłuchano osoby, mogące mieć wiedzę na temat tego zdarzenia – stwierdził nasz rozmówca.

Tekst: Rafał Roman

Foto: Mariusz Busiek

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.