Plażowanie w środku zimy

flash Rozmaitości
Lato w środku zimy, czemu nie. Dla skarżyskiej grupy Morsy z Madagaskaru nie ma rzeczy niemożliwych. W minioną niedzielę, nad zalewem Rejów, zorganizowali wielkie plażowanie, były parawany, leżaki, lody,  gran0 nawet w badmintona.

Morsy z Madagaskaru w okresie zimowym organizują różne tematyczne kąpiele w lodowatej wodzie. Były kąpiele sylwestrowe, świąteczne, czy z okazji 100-rocznicu odzyskania przez Polskę niepodległości. Teraz przyszedł czas na kąpiel letnią w środki zimy.

– Wielkie plażowanie w środku zimy zaplanowaliśmy dwa tygodnie temu. W zeszłym roku zorganizowaliśmy taką kąpiel, wszystkim się bardzo spodobała, postanowiliśmy ją powtórzyć. Szkoda tylko, że pogoda zrobiła nam psikusa i akurat w niedzielę roztopiła cały śnieg, nie było zimowej scenerii, ale i tak było bardzo sympatycznie i wesoło – podkreślali organizatorzy.

Na wspólne plażowanie do Skarżyska przyjechała grupa Mrozoodporni z Jastrzębia. Kąpiących się było tak dużo, że nie zmieścili się wszyscy w przeręblu, trzeba było wchodzi na dwie tury. Kąpiącym się plażowiczom przyglądała się spora liczna widzów.

– Podziwiam ich, mi na sam widok robi się zimno, chyba nie zdecydowałbym się na taką kąpiel, chociaż, kto wie, może kiedyś się odważę – mówi jeden z widzów.

Skarżyskie morsy już w najbliższy weekend (8-10 luty) wezmą udział w Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie. Zaraz po powrocie czeka ich kolejny zlot (17 lutego), tym razem w mieście cudów, w  Wąchocku, swój udział zapowiedzieli już grupy Morsjanie Nurt Mostki, Aktywny Ćmińsk, Wektor Starachowice, Mrozoodporni Jastrząb, Ekipa Lodowcowa z Chlewisk i Morsy z Madagaskaru ze Skarżyska. Do wody wejdzie blisko 200 osób.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.