Nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych najlepsi

flash Oświata

W piątek, w hali sportowej I LO rozegrano XV Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli im. Zbyszka Bilskiego o Puchar Dyrektora ZST.  W turnieju wzięło udział 5 drużyn. Najlepsza  okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych.

Już po raz piętnasty odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych,  organizatorem turniej już od 15 lat jest Zespół Szkół Technicznych. Turniej nosi imię Zbyszka Bilskiego, zmarłego nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół Technicznych, trenera siatkówki w Skórzanych Skarżysko, współorganizatora poprzednich edycji turniejów.

W tegorocznej edycji udział wzięli nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych I, Zespołu Szkół Ekonomicznych,  I LO im. J.Słowackiego , II LO im.A.Mickiewicza i kadra Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego  nr 2.
Rywalizacja pod siatką była bardzo zacięta i emocjonującą, na parkiecie można było zobaczyć m.in dyrektora II LO Pawła Buryło, Janusza Maciejewskiego, dyrektora ZST czy Jarosława Mosiołka, trenera Dany Gameb UKS Relaks. W turnieju przede wszystkich chodziło o dobrą zabawę i integrację środowiska nauczycielskiego, ale też pamiętano Zbyszku Bilskim, którego pamięć uczczono podczas inauguracji turnieju.
Spotkania rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich meczy okazał się, że najlepszą drużyną jest zespół ZST, nic dziwnego, bowiem dwoje zawodników z tej drużyny zostało wybranych najlepszymi zawodnikami turnieju (Andrzej Świdunowicz i Izabela Skuza). Oprócz tego w ich szeregach był zawodnik trzecioligowego STS Skarżysko Marcin Swajdo. Drugie miejsce zajęli nauczyciele popularnego Erbla, nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że grali w czwórkę, tym większe należą się brawa. Na trzecim miejscu uplasowali się pedagodzy z II LO im. A. Mickiewicza. Czwarte dla Zespołu Szkół Ekonomicznych. Na piątym miejscu turniej zakończyli reprezentanci SOSW nr 2.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.