Muzyczny Dzień Kobiet w Łącznej

flash Łączna

W piątek, 8 marca, w Gminna Biblioteka Publiczna w Łącznej, zaprosiła wszystkie Panie z terenu gminy na koncert z okazji Dnia Kobiet, gościem wieczoru był  zespół „The Positive Duo”

Wszystkich zebranych gości przywitała Magdalena Kowalik, dyrektorka placówki. Życzenia z okazji Dnia Kobiet złożył Romulad Kowaliński, wójt gminy Łączna, który każdej Pani wręczył po goździku.

Witam serdecznie na corocznym spotkaniu z okazji Dnia Kobiet, nasza Biblioteka co roku, w dniu 8 marca, stara się   przygotować koncert, mam nadzieję, że koncert się spodoba. Życzę miłych wrażeń. W imieniu własnym jak i pracowników życzę wszystkim Paniom zdrowia, wszelkiej pomyślności, zadowolenia i pogody ducha. Żeby Wasz każdy dzień był tak piękny i wyjątkowy jak ten dzisiejszy. Dziękuje za waszą obecność, dziękuje, jesteście z nami – mówiła Magdalena Kowalik.

Bardzo się cieszę, że mogę po raz kolejny Paniom składać życzenia. Dziękuje pani dyrektor, wszystkim pracownikom biblioteki, że kolejny rok przygotowują to spotkanie dla Pań. Szanowne, przemiłe i kochane Panie, życzę Wam wszystkim przede wszystkim zdrowia, żebyście przez cały rok doświadczały jak najwięcej pięknych, pełnych radości chwil. Żeby mężczyźni byli wobec Was szarmanccy, usłużni, żeby Was słuchali – mówił wójt gminy Łączna Romuald Kowaliński.

Życzę wszystkim Paniom w naszej gminie, żeby  żyjąc tu na tym skrawku ziemi,  były zadowolone, szczęśliwe, żeby to życie było dla Was jak najprzyjemniejsze – podkreślał wójt.

Później przyszedł czas na koncert zespołu „The Positive Duo” w składzie: Aleksandra Lipińska – śpiew, Wojciech Lipiński – gitara, Andrzej Zielak – kontrabas

Zespół tworzą doświadczeni i wykształceni muzycy dla których najważniejsza jest frajda ze wspólnego muzykowania. Z łatwością dzielą się nią z publicznością, która podczas koncertów zawsze odnajduje znajome utwory i covery. W repertuarze muzyków oprócz przebojów Złotej Ery Swingu, Radia Luxemburg i kompozycji własnych usłyszeć można również polskie piosenki takich twórców

Artyści zagrali swingowo-jazzujące aranżacje utworów takich artystów jak: Hanna Banaszak, Krzysztof Komeda, Wojciech Młynarski, Kabaret Starszych Panów, Czesław Niemen  czy Agnieszka Osiecka. Artyści zagrali piosenki popularne, były też te w stylu starego kina. Publiczność mogła aktywnie uczestniczyć w koncercie, solistka zespołu Aleksandra Lipińska zachęcała do wspólnego śpiewania, Panie chętnie korzystały z tej propozycji.

 

Zbyszek Biber 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.