Kolizja na trzy auta

flash Paragraf

Brak należytej ostrożności, a przede wszystkim nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najbardziej prawdopodobne przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony poniedziałek (4 lutego) w Skarżysku-Kam. Na skrzyżowaniu ulic Spółdzielczej i Moniuszki zderzyły się trzy samochody osobowe. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia, które wstępnie zakwalifikowano jako kolizja zajęli się mundurowi.

Z dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego wynika, iż sprawcą zdarzenia była osoba siedząca za kierownicą samochodu osobowego marki Renault Laguna. Auto poruszało się ul. Spółdzielczą, w kierunku basenu. Jego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Audi 80, który jechał ulicą Moniuszki, od strony szpitala i doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

Jak relacjonują świętokrzyscy stróże prawa, w zdarzeniu brał udział jeszcze jeden samochód – toyota avensis. Auto poruszało się ul. Moniuszki w kierunku szpitala. – W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany – stwierdził asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej. 33-letni kierowca renault został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy.

– Nasze ustalenia wskazują na to, iż mężczyzna w sposób rażący naruszył zasady ruchu drogowego. Nie zastosował się do znaku Stop. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Skarżysku – zakończył asp. Gwóźdź.

R.R.

1 Komentarz dla “Kolizja na trzy auta

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.