Dziesięć medali skarżyskich karateków na Carpatii Cup

flash Sport

26 stycznia 2019, w sobotę w hali sportowej Podpromie w Rzeszowie odbyły się Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai Carpatia CUP 2019, który zgromadził około 900 zawodników i zawodniczek z 70 klubów z całej Polski i 12 krajów Europy

Reprezentacja Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team liczyła15 zawodników, zdobyłą 10 medali. – To wielki progres bowiem w ubiegłym roku na tym turnieju zdobyliśmy zaledwie 5. medali – mówi sensei Zbigniew Zaborski.

– Był sukces i były porażki, Oliwia Fornal nasza kadrowiczka, medalistka Mistrzostw Polski po bardzo zaciętej walce ćwierćfinałowej  z zawodniczą ze Szwecji KatiPasanen, aktualną mistrzynią Europy, uległa nieznacznie stosunkiem głosów 3 do 2 w dogrywce, wypadając tym samy ze strefy medalowej zdobywając ostatecznie piąte miejsce. To największe zaskoczenie, bo liczyliśmy na pewny medal Oliwii, ponieważ na Mistrzostwach Polski w Turku Oliwia zaprezentowała wspaniałą formę. Tu brakło szczęścia – zaznacza Zbigniew Zaborski.

Cieszyć się trzeba jednak z sukcesu bowiem 10 medali to nie lada gratka na tak poważnej imprezie. Medale  zawodników SKSW: Złote medale:Wiktor Janus, Nadia Pieniążek, Angelika Skorek,Albert Malik. Srebrne medale zdobyli: Jacek Pastuszko, Julia Aleksandrowicz. Brązowe medale zdobyli: Nikola Pieniążek, Aleksandra Domagał, Wiktoria Sokół, Maciej Kątek

– CarpatiaCup Shinkyokushinkai odbywająca się w rokrocznie w Rzeszowie to jeden z największych i najbardziej obsadzonych turniejów w Europie jak i na świecie. Zdobycie medalu na tak wielkim turnieju jest ogromnym sukcesem. Na turniej do Rzeszowa pojechaliśmy w 15 osobowym składzie. Wszyscy startujący zawodnicy z naszego Skarżyskiego Klubu Sportów Walki pokazali hart ducha mocne przygotowanie – mówi trener skarżyskich karateków.

– Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy  z postawy moich podopiecznych. To cudowny team, wspaniali rodzice. Dziękuję bardzo zawodnikom za ich cudowną postawę na macie. Dziękuję rodzicom za opiekę i wyrażenie zgody na udział ich pociech w tak bardzo mocnym turnieju – zaznacza.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.