Doręczył przesyłkę pod jednym warunkiem

flash Paragraf

140 złotych – dokładnie tyle, zapłaciła za przesyłkę pochodzącemu ze Skarżyska-Kam. „kurierowi”, mieszkanka naszego powiatu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pieniądze zamiast do firmy kurierskiej, wylądowały w… kieszeni złodzieja.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego, ale dopiero na początku marca, śledczy postanowili podzielić się swoją wiedzą z opinią publiczną. Kurier jednej z firm zgłosił skarżyskim policjantom, że ktoś wykorzystał jego nieobecność przy samochodzie i ukradł przesyłkę wartą 140 złotych.

– Kiedy funkcjonariusze zajęli się sprawą, okazało się, że paczka została doręczona adresatce przez mężczyznę podającego się za kuriera. Zapłaciła za nią kwotę pobraniową 140 zł – relacjonował asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku. Nietypowa sytuacja dała do myślenia stróżom prawa, którzy bacznie przyjrzeli się okolicznościom kradzieży. W ich ręce trafił 27–letni „bohater” opisanej historii.

– Mężczyzna w przeszłości pracował w tej samej firmie, co pokrzywdzony kurier i znał tajniki pracy doręczyciela. Wykorzystał nieuwagę kolegi po fachu i ukradł z samochodu paczkę, po czym doręczył we właściwe miejsce, pobierając pieniądze. Niebawem za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem, grozi mu m.in. grzywna.

R.R.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.