Artystyczny wieczór z „Jedynką”

flash Okolice

W piątek, 1 lutego w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 im. Emili Peck odbył się Artystyczny Wieczór w „Jedynce”. Głównym celem imprezy była integracja osób związanych z Suchedniowem oraz podziękowanie osobom wspierających szkołę. W części artystycznej wystąpili: Emil Tokarczyk, Zbyszek Biber i zespół „Kumotry” z grupa wokalną „Babki Ali”.

 

Dyrektor szkoły Zdzisław Wojnarski podziękował zebranym za pomoc w przenoszeniu szkoły z budynku przy ulicy Ogrodowej do nowej siedziby przy ulicy Szarych Szeregów, w ramach której połączono podstawówkę z gimnazjum.  Były też podziękowania dla osób, które wspierają szkołę, w wśród nich m.in.  posłanka Maria Zuba oraz  państwo Dąbrowcy. Pomysłodawcą piątkowego wieczoru artystycznego był wicedyrektor szkoły Dariusz Kowalik. 

Dużą niespodziankę sprawił właściciel firmy Baros Maciej Glijer, który  przekazał na ręce dyrektora szkoły świadectwo szkolne datowane na 1911 rok. Maciej Glijer zorganizuje konkurs i ufunduje nagrodę dla uczniów „Jedynki”. Klasa, która będzie najlepsza z historii, będzie miała najlepsze oceny z zachowania i najlepszą frekwencję, pojedzie na trzydniową wycieczkę do Gdańska, gdzie jednym z punktów będzie zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej.

W części artystycznej Emil Tokarczyk zaprezentował swoje wiersze z najnowszego tomiku „Manetekelfares”. Później wystąpił Zbyszek Biber ze Skarżyska-Kamiennej, który zaśpiewał piosenki z repertuaru  Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego. Jako ostatni  wystąpił zespół „Kumotry” z grupą wokalną „Babki Ali”, który porwał zebranych do tańca piosenkami z lat 70-tych i wcześniejszych.

 

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.