25. medali skarżyskich karateków

flash Sport

10 marca 2019 w hali sportowej w Ujeździe k/ Łodzi odbył się Ogólnopolski

Turniej Karate Kyokushinkai, które zgromadził około 230 zawodników i zawodniczek

z 18 klubów z całej Polski. Reprezentacja Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team liczyła 25 zawodników, zdobywając 25 medali. To ogromny sukces klubu, bowiem nikt nie wrócił bez medalu. 

Trener Skarżyskiego klubu Sporów Walki „Kyokushin-Karate” zabrał na te zawody najlepszych swoich podopiecznych, którzy nie zawiedli. Zabrał ze sobą także dwóch debiutantów Wojciecha Chłopek i Krystiana Żmijewskiego, którzy pokazali się z najlepszej strony zdobywając w swoich kategoriach punktowane miejsca.

Nie zawiodła kadrowiczka Oliwia Fornal, która wszystkie swoje walki wygrywała przed czasem. To rokuje dobry wynik na kolejnych zawodach. Już 16 marca w Wadowicach będzie mogła pokazać swoją formę , a 30 marca w Leżajsku na Mistrzostwach Polski Południowej będzie można ocenić jak dobrze jest przygotowana do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Pradze w czerwcu.

Ogólnopolski Turniej Karate odbywający się w Ujeździe zgromadził zawodników z

kilku różnych federacji karate. Zdobycie medalu z zawodnikami z innego stylu walki

niż większość turniejów w których uczestniczy SKSW „Kyokushin-Karate” to sukces.

– Wszyscy startujący zawodnicy z naszego Skarżyskiego Klubu Sportów Walki pokazali hart ducha mocne przygotowanie i serce do walki. To dowód, że byli mocno przygotowani i są przygotowani do walk turniejowych. Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy z postawy moich podopiecznych – powiedział po powrocie sensei Zbigniew Zaborski. 

– To cudowny team, wspaniali rodzice, cudowni ludzie. Dziękuję bardzo zawodnikom za ich cudowną postawę na macie. Dziękuję rodzicom za opiekę i wyrażenie zgody na udział ich pociech w tak bardzo mocnym turnieju. Dziękuję mojemu synowi za prowadzenie zawodników podczas walk instruktorowi naszego klubu ongiś zawodnikowi kadry narodowej senpai Bartkowi Pająkowi – zaznaczał Zbigniew Zaborski.

Medale zawodników SKSW: Złote medale: Albert Malik,Wiktoria Aleksandrowicz, Zuzia Wiśniewska, Nadia Pieniążek, Garbacz Mikołaj, Domagała Julia, Skorek Angelika, Fornal Mateusz, Fornal Oliwia,Sokół Wiktoria, Zuzanna Wiśniewska, Anna Pieniążek, Monika Świerczyńska.

Srebrne medale zdobyli: Wojciech Chłopek,Dominika Garbacz, Julia Aleksandrowicz,Borys Świerczyński,Świerczyńska Maja, Aleksandra Domagała, Borys Leśniewski.

Brązowe medale zdobyli: Szymon Zych, Maja Oleksiak, Maciej Garbacz, Nikola Pieniążek, Antonina Pastuszko

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.